مسئول بسیج سازندگی کشور از فعال بودن ۱۲ هزار کارگروه جهادی در کشورمان خبر داد.

به گزارش بسیج پرس؛ محمد زهرایی امروز در نشست خبری در مشهد اظهار داشت: ما در بحث گروه‌های جهادی در رویکرد داریم گروه‌هایی که مهاجر هستند و باید از بودجه فاصله بگیرند و ارتباط گیری با سایر نهاد‌ها و خیرین را داشته باشند گروه دیگر قشری هستند که این گروه‌ها باید نهایت تخصص را در کار جهادی داشته باشند.

مسئول بسیج سازندگی کشور افزود: گروه جهادی مهاجر باید به این درک برسد که قرار نیست بسیج سازندگی تصدی‌گری گروه‌های جهادی را بر عهده داشته باشد بلکه باید به صورت خودساخته خدمت رسانی کنند.

وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: گروه مهاجر گروهی است که فعالیت آنان می‌تواند از بازدید از یک خانواده شهید باشد و یا با ویزیت رایگان یک بیمار خدمت خود را ارائه کند.

زهرایی با توجه به سیل اخیر کشورمان نسبت به واکنش سریع جهادگران در برابر حوادث و بلایای طبیعی تاکید کرد و گفت: گروه‌های جهادی باید هر لحظه آمادگی کامل جهت خدمت رسانی به افرادی که گرفتار بلایای طبیعی شده اند را داشته باشند.

مسئول بسیج سازندگی کشور یادآور شد: گروه‌های جهادی در صورت شبکه سازی از نوع ارتباطی و کلامی می‌تواند قدرت خود را افزایش دهد.

وی ابراز داشت: اطلس جهادی اساس کار ماست و مبنای این اطلس شفاف سازی و پاسخگویی است و اگر شفاف سازی صورت گیرد کار بهتر جلو خواهد رفت.

زهرایی از فعال بودن ۱۲ هزار کارگروه جهادی در کشورمان خبر داد و گفت: وظیفه بسیج سازندگی گسترش دادن گروه‌های جهادی و سوق دادن آن‌ها به سمت خدمت رسانی به دیگران است.

وی خاطرنشان کرد: در سیل اخیر ۵۳۰۰ گروه جهادی در مرحله نخست و بالغ بر هزار نفر نیز در مرحله دوم فعال بودند و طور کلی ۱۰۰ هزار نفر به سیل زدگان کشورمان خدمت رسانی کردند و حدود سه هزار طلبه و روحانی در سیل اخیرفعالیت داشتند.

زهرایی یادآور شد: ۲۸ درصد فعالیت گروه‌های جهادی در عرصه عمرانی است و مابقی به کار‌های فرهنگی، علمی و آموزشی مشغول هستند.

وی با ابراز تاسف از اینکه هنوز مسئولان خدمات جهادی را باور ندارند، افزود: هر جا مردم با روحیه جهادی خود پای کار آمدند در آن عرصه موفق عمل کردیم بطوریکه می‌توان گفت: تراز گروه‌های جهادی امور ملی است که می‌توان به واکسیناسیون طیور کشور در طول سه روز و همچنین بازسازی ۱۷۰۰ خانه برای سیل‌زدگان در طول چهار ماه اشاره کرد.

مسئول بسیج سازندگی کشور در پایان گفت: گروه‌های جهادی مختلفی وجود دارد که برخی از آن‌ها به سایر کشور‌ها برای کمک به محرومان اعزام می‌شوند و همچنین ۲۴ نفر در مأموریت‌های جهادی به شهادت رسیدند.