مسئول سازمان بسيج سازندگي استان قزوین از اعطاي بیش از ۹ میلیارد تومان تسهيلات در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان قزوين خبر داد.

به گزارش بسیج پرس سرهنگ مهدی صادق پور، مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین گفت : ما باید علیرغم همه چالش هایی که در راستای تولیدات داخلی وجود دارد با آن روبرو شویم و با نگاهی واقع بینانه به اهداف آن دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: سازمان بسیج سازندگی استان قزوین نیز در راستای منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی تلاش کرده تا با اعطای تسهیلات کم بهره به تولید کنندگان عرصه های مختلف اقتصاد مقاومتی، کمکی به اقتصاد کشور باشد و کار را برای تولیدکنندگان آسان سازد.

سرهنگ صادق پور افزود: سازمان بسیج سازندگی در این راستا با دستگاه ها و شرکت های دیگر تعامل و همکاری دارد به طور مثال با سازمان جهاد کشاورزی و زیربخش های آن برای آموزش ، بازاریابی فروش تولیدات عرصه های اقتصاد مقاومتی هماهنگی بسیار خوبی داشته است

وی ابراز کرد: تسهیلات بسیج سازندگی در۲۴ عرصه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی به افراد واجد شرایط ارائه می شود.

صادق پور با اشاره به عرصه های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی گفت: داربستی کردن باغات انگور، پرورش قارچ خوراکی، پرورش ماکیان (بلدرچین ، کبک، غاز، بوقلمون ، اردک و …)، پرورش شترمرغ ، پرورش مرغ بومی ، پرورش دام سنگین، پرورش دام سبک، ، محصولات گلخانه ای ،تولید کود ورمی کمپوست ، پرورش ماهی، گیاهان دارویی ( زعفران و … ) ، صنایع دستی و در حوزه صنایع تبدیلی ، خشک کن ، پودر کن ، اسانس گیری ، ترشی و شوریجات ، بسته بندی ، روغن گیری ،رب و عصاره ، مربا و شربت ، گوهر تراشی ، فرآوری لبنیات، تولید محصول از ضایعات کشاورزی و دامی از جمله این عرصه ها هستند.

وی ادامه در گفت: در سال ۹۷ تعداد ۱۸۴ نفر به مبلغ بیش از ۲ میلیارد تومان موفق به دریافت تسهیلات در این زمینه شدند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین افزود : براساس انعقاد تفاهم‌نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین در سال گذشته تسهیلاتی به افراد متأهل و فاقد شغل اختصاص یافت که در سال گذشته تعداد ۱۰۵۰ نفر متقاضیان اشتغال به کمیته امداد امام خمینی (ره) معرفی شدند که از این میان ۳۰۱ نفر به مبلغ ۷ میلیارد تومان موفق به دریافت تسهیلات و راه‌اندازی واحد کسب و کار شدند.

وی در پایان تصریح کرد: هدف از پرداخت این تسهیلات ، تبدیل تسهیلات به تولید و منابع تولیدی است که اشتغال پایدار در استان را فراهم می کند و امید است این امر با یاری خداوند متعال محقق شود.