امیر قطر و رئیس‌جمهور فرانسه تلفنی درباره روابط دوجانبه و اوضاع لیبی گفت‌وگو کردند

به گزارش بسیج پرس و به نقل از قنا، «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در تماس تلفنی با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه درباره روابط دوجانبه و اوضاع لیبی گفت‌وگو کرد. در این تماس تلفنی دو طرف به بررسی روابط دوستانه دو کشور و توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف پرداختند.
دو طرف همچنین اوضاع لیبی و تلاش‌های صورت گرفته برای برقراری و تقویت ثبات و امنیت را بررسی کردند.
به جزئیات این دیدار اشاره‌ای نشده است اما دیشب نیروهای تحت امر دولت وفاق لیبی در لیبی از سرنگونی یک فروند پهپاد نظامی ساخت امارات در شمال لیبی خبر دادند.
منبعی نظامی در این نیروها به وب‌سایت خبری «احرار لیبیا» گفت که پدافند هوایی دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج صبح روز شنبه موفق شده است این پهپاد را که متعلق به نیروهای ارتش شرق لیبی به فرماندهی «ژنرال خلیفه حفتر» است، ساقط کند.
پیش از این دولت وفاق ملی لیبی از کشف سلاح‌های فرانسوی در شهر غریان واقع در جنوب غربی پایتختی لیبی خبر داده بود.
درگیری‌ها در لیبی از ۱۵ فروردین امسال آغاز شد؛ زمانیکه خلیفه حفتر – فرمانده شبه‌نظامیان شرق لیبی- فرمان حمله به پایتخت لیبی (طرابلس) مقر دولت وفاق لیبی را صادر کرد.
با آغاز این حمله، صف‌آرایی در بین کشورهای حامی طرفین نیز برجسته‌تر شده است. ترکیه و قطر از دولت وفاق ملی که مورد حمایت سازمان ملل است، حمایت می‌کند و در مقابل، امارات، مصر و عربستان سعودی نیز از ژنرال حفتر حمایت می‌کنند.
مترجم؛ خانم ملکی

منبع: تلنگر