آستان قدس رضوی در راستای تسهیل ازدواج و ترویج فرهنگ ازدواج آسان برنامه‌های مختلفی از جمله اعطای تسهیلات، جهیزیه، مسکن و... برای جوانان اجرا می‌کند.

به گزارش بسیج پرس؛ آستان قدس رضوی در راستای فراهم کردن شرایط ازدواج برای جوانان و تروینج فرهنگ ازدواج آسان برنامه‌های مختلفی را در این زمینه اجرایی می‌کند که در سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) به ۸ برنامه‌ در این زمینه اشاره می‌کنیم.

اجرای طرح‌های «سبک زندگی رضوی و همسایه» از جمله این برنامه‌ها است که با هدف تحکیم بنیان خانواده مبتنی بر سبک و سیره زندگی حضرت رضا علیه‌السلام به مدت ۳ سال اجرایی می‌شود و اعزام زوجین به زیارت بارگاه منور رضوی از سراسر کشور از جمله برنامه‌های آن است.

اجرای طرح تسهیل‌گری ازدواج پایدار و آسان با عنوان «حسنا» از دیگر برنامه‌های آستان قدس رضوی در راستای تسهیل ازدواج است که با هدف ترویج سنت نبوی ازدواج به ارائه خدمات مختلف به جوانان می‌پردازد که در ادامه به برخی از این خدمات اشاره می‌کنیم.

اعطای هزاران فقره وام ازدواج به زوجین جوان

اعطای هزاران جهیزیه به زوجین جوان و محروم کشور

اعطای تسهیلات ویژه به زوجین فرزند اولی (به مدت سی‌ماه) در برخی نقاط محروم کشور

همکاری و ارائه تسهیلات ویژه به کاروان‌های ازدواج دانشجویی در قالب طرح «همسفر تا بهشت»

ساخت مسکن ویژه زوجین جوان (در شهرهای مشهد و بیرجند)

از جمله برنامه‌های جالب آستان امام رضا(ع) برای ازدواج جوانان تسهیل شرایط برگزاری مراسم قرائت خطبه عقد زوجین جوان در حرم مطهر امام رضا(ع) در قالب طرح «اجرای خطبه عقد بالاسر مبارک» است که این طرح همراه با اهدای هدیه متبرک برگزار و زوجین میهمان سفره متبرک امام مهربانی‌ها می‌شوند، همچنین برگزاری کلاس‌های سبک زندگی از دیگر برنامه‌های این طرح است که ویژه همه زوجین سراسر کشور اجرا می‌شود.

  • منبع خبر : فارس