دکتر صفارهرندی: «اگر این چهل سال برای ما ملّت ایران فتوحات زیادی داشته است بعد از این چهل سال و در آینده‌ای نزدیک ما فتوحات بیشتری خواهیم داشت. ما نباید فقط به دستاوردهایی که تاکنون داشته‌ایم راضی باشیم. ما در این چهل سال توانستیم زیر بناهای انقلاب اسلامی را بسازیم و چهل سال دوّم انقلاب اسلامی برای جوانان است.»

به گزارش خبرنگار معاونت روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) در نشستی تخصصی با عنوان “سلسله نشست‌های تبین بیانیه‌ی گام‌های دوّم انقلاب اسلامی” ویژه‌ی شبکه‌ی روشنگری فرهنگی، هادیان سیاسی، ائمه جماعات، اساتید، فرماندهان بسیج و نخبگان دانشگاهی و فرهنگی در محل سالن اجتماعات مسجد پیامبر اعظم (ص) به همّت ناحیه مقاومت بسیج حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) و با سخنرانی دکتر محمّدحسین صفارهرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
در ابتدای این نشست حجّت‌الاسلام والمسلمین محمّد دهبان با قرائت آیاتی چند از قرآن کریم مجلس را منوّر کرده
و در ادامه‌ی آئین ابتدایی مراسم، کلیپی از دستاوردهای انقلاب اسلامی تاکنون همچنین به مناسبت شهادت امام جواد (ع)، ذاکر اهل بیت، حجّت‌الاسلام دهبان حاضران در جلسه را به فیض رساند. در ادامه کلیپی با محوریت گام‌های دوّم انقلاب اسلامی از زبان استاد پناهیان به اجرا درآمد.
دکتر صفارهرندی به عنوان سخنران اصلی این نشست ابتدا شهادت امام نهم عالم تشیع، حضرت امام جواد (ع) را تسلیت گفت.
وی در ابتدا موضوع گام‌های دوّم انقلاب اسلامی را به دو محور طبقه‌بندی کرده و در رابطه با همین دو نکته مسائل مهمی را عنوان نمود. وی ضمن تبیین این دو نکته ادامه داد: «این بیانیه نقش دفاعیه از انقلاب اسلامی را دارد و همچنین جمع‌بندی مجموع گام‌های دوّم انقلاب اسلامی را دربردارد.»
دکتر صفارهرندی در ادامه گفت: «اگر این چهل سال برای ما ملّت ایران فتوحات زیادی داشته است بعد از این چهل سال و در آینده‌ای نزدیک، فتوحات بیشتری خواهیم داشت.»
وی در ادامه افزود: «من از خیلی‌ها شنیدم که این حرف‌ها را ما قبلاً از مقام معظّم رهبری شنیده‌ایم امّا این بیانیه به چند دلیل بسیار مهم است.» دکتر محمّدحسین صفارهرندی ضمن عنوان این دلایل، به ترتیب آنان اشاره کرد و ضمن تأکید جمع‌بندی آن، مجموع اقداماتی که پیش رو داریم را عنوان نمود.
وی در ادامه ضمن تصریح وجود یک تفاوت بنیادی میان انقلاب اسلامی ما و دیگر انقلاب‌ها مثل فرانسه، روسیه و …، انقلاب اسلامی ایران را با انقلاب کبیر فرانسه مورد مقایسه قرار داد و در ادامه گفت: «فعالان سیاسی غرب این نظریه را بیان کردند که جهان سیاست در حال تغییر است که اسم آن، ژئوپولوتیک است.» دکتر صفارهرندی اضافه کرد: «ما به مانند این نظام تا به حال نداشته‌ایم و به طور کلی الگویی وجود نداشت و تنها الگوی ما حکومت پیامبران بوده است که از آن زمان هم مدّت خیلی زیادی گذشته است.»
وی ادامه داد: «ما می‌توانیم برای دیگر کشورها الگو باشیم.»
دکتر محمّدحسین صفارهرندی در انتها اشاره داشت: «ما نباید فقط به دستاوردهایی که تاکنون داشته‌ایم راضی باشیم.»
وی در انتها اظهار داشت: «ما در این چهل سال توانستیم زیربناهای انقلاب اسلامی را بسازیم و چهل سال دوّم انقلاب اسلامی برای جوانان است.»
در پایان وی با پاسخ به شبهات و سؤالات سیاسی حاضران با توجه به سوءاستفاده‌ی دشمن از جهل و ناآگاهی مردم و شبهه‌پراکنی در این شرایط که قطعاً با نزدیک شدن به ایام انتخابات دچار شدت هم می‌شود اجازه‌ی مسموم کردن فضای روانی کشور را نداد.