فرمانده سپاه ناحیه اراک گفت: گروه های جهادی بستری برای خودسازی و تقویت ایمان جوانان است که باید این فرهنگ در کشور تقویت شود.

به گزارش بسیج پرس سرهنگ پاسدار محمدرضا عسگری فرمانده سپاه ناحیه اراک ؛ با اشاره به اجرای مرحله دوم کمک به سیل زدگان در قالب طرح جهاد همبستگی ملی، گفت: با کمک سپاه، بسیج و نیروهای جهادی، طرح جهاد همبستگی در مناطق شهر اراک در حال اجرا است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک با تأکید بر اینکه طرح جهاد همبستگی مشارکت بین مردم و نیازمندان را تقویت می کند، افزود: با هم افزایی که میان کمیته امداد، بهزیستی و بسیج انجام شد، تمامی منازل تخریب شده در سیل اخیر شناسایی و ساخت و بازستزی نزدیک به ۱۰۰ واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفت.

وی با اعلام این خبر که تاکنون عملیات اجرایی ساخت ۳۵ واحد مسکونی آغاز شده است، گفت: تمامی گروه های جهادی در روستاهای محمدیه، هزاوه، بان، شمس آباد، شانق، جمالکه، دهنمک، داودآباد، خوشدون، مصلح آباد، حرآباد، کرکان، قلعه بالای ساروق، بادرستان، مشهد الکوبه و نوازن مشغول به ساخت و ساز هستند که در این خصوص قراردادهایی با بهزیستی و کمیته امداد منعقد شده است.

سرهنگ عسگری با بیان اینکه تاکنون دو واحد مسکونی در روستاهای خوشدون و مصلح آباد در مرحله نازک کاری هستند، بیان داشت: همچنین اسکلت بندی ۴ واحد مسکونی دیگر و عملیات فنداسیون ۷ واحد دیگر در حال اجرا است.

وی با اشاره به اعلام آمادگی گروهای جهادی بسیاری درخصوص ساخت واحدهای مسکونی بیان داشت: ملت ایران با فرهنگی غنی همانگونه که در هنگام بروز سیل، اوج وحدت و همبستگی ملی را در کمک به هموطنان خود به منصه ظهور رساندند، در مرحله دوم هم همانگونه برخورد کردند و به لطف الهی جمع بسیاری برای مشارکت در ساخت و سازها اعلام آمادگی کردند.

فرمانده سپاه ناحیه اراک با اشاره به اینکه در روستای محمدیه بیش از ۵ جهادگر بسیجی مشغول به فعالیت هستند، گفت: به همراه استاد کاری که همراه گروه های جهادی است کار به شکل فنی و تخصصی پیش می رود.

وی کمک به محرومین و پرورش نوجوانان و جوانان در تراز انقلاب اسلامی را از مهمترین اهداف اردوهای جهادی دانست و افزود: در شرایطی که دشمن با جنگ اقتصادی و فرهنگی به دنبال تأثیرگذاری بر جوانان این سرزمین است، گروه های جهادی بستری برای خودسازی و تقویت ایمان جوانان است که باید این فرهنگ در کشور تقویت شود.

سرهنگ عسگری با اشاره به نقش موثر خیرین و مردم در بازسازی مناطق محروم و کمک به نیازمندان عنوان کرد: همه باید برای ساخت ایران اسلامی پای کار بیایند چراکه ملت ایران از دیرباز نشان داده اند در کمک به یکدیگر دست برتری دارند.

فرمانده سپاه اراک در پایان خاطرنشان کرد: اصناف و صنعتگران برای تأمین سایر نیازهای گروه های جهادی باید نقش موثرتری ایفا کند و جهادگران را در تأمین مواد اولیه ساختمان سازی یاری دهند.