کربلایی محمد باقر منصوری اردبیلی مداح اهل بیت (ع) شب گذشته در بیمارستان سیدالشهدا (ع) ارومیه دار فانی را وداع گفت.

به گزارش بسیج پرس، محمد باقر منصوری مداح نامدار و خوش صدای اردبیلی ،شب گذشته در بیمارستان سیدالشهدا به ملکوت اعلی پیوست.

محمدباقر منصوری اردبیلی شب گذشته زمان گرفتن وضو برای تدراک مداحی شب شهادت امام جواد (ع) در هیئت علی ابن ابیطالب ارومیه دار فانی را وداع گفت.

محمد باقر منصوری متولد ۲۷ شهریور ۱۳۶۲ در اردبیل، مداح بود
فارغ التحصیل لیسانس  رشته فقه و حقوق اسلامی  است، فعالیت خود را از کودکی با مداحی شروع کرد و به شهرت زیادی در شمالغرب کشور رسید


خانواده

در یک خانواده مذهبی در محله امام جعفر صادق اردبیل متولد شد.پدرش یونس منصوری از بازاریان آرد و برنج فروش و مادرش فرزند مرحوم حاج میر اسماعیل فاضل مجتهدی روحانی و روضه خوان مشهور اردبیل است
شروع از ۶ سالگی

از سال ۱۳۶۸ وقتی ۶ ساله بود با حضور در روضه های زنانه در کنار مادرش با شنیدن صدای استاد تمدنی به مدیحه سرایی علاقمند شد

او مدتی بعد با اصرار به خانواده و خرید نوارهای مداحی شروع به تمرین و نت برداری کرد تا اینکه توسط دایی اش به هیئت برده شد و از آنجا با تشویق اساتید بزرگ وارد این عرصه شد.

شهرت و هئیت عباسی

از دوران نوجوانی در محافل مختلف عزاداری و مناسبت های مذهبی آوازه و شهرت صدای او در اردبیل و شهرهای تورک زبان شمالغرب کشور پیچید.او سپس با حضور در هیئت عباسی تا الان فعالیت خود را ادامه مدهد.

سکته مغزی و کما

اواخر آبان ۹۴ بود که حاج محمد باقر منصوری در ۳۲ سالگی بر اثر سکته معزی در بیمارستان علوی اردبیل بستری شد او به مدت ۵ روز در کما بود تا اینکه به هوش آمد

سرانجام تایید سلامتی اش بعد از گذراندن دوره های درمان توسط پروفسور سمیعی تایید شد و او دوباره فعالیت خود در مداحی را ادامه داد.

 

در محضر رهبری

آقای منصوری روز میلاد حضرت زهرا س در حسینه امام خمینی (ره) سال ۹۶ اولین بار توانست در محضر رهبر انقلاب مداحی کند او می گفت:

خواندن در محضر ایشان سخت است، چون علاوه بر مقام ولایت و مرجعیت ایشان، می خواهیم محضر کسی شعر بخوانیم که از همه کس شاعر تر و به فنون ادبی شعر آشناتر و به همه محتوای آن داناتر است.

بسیج پرس ، درگذشت این مداح نامدار و خوش بیان اهل بیت را به جوامع مداحان و همچنین خانواده مرحوم تسلیت عرض میکند.