دشمن میخواهد با ابزار امپراطوری رسانه ایی خودش پهلوی منحوس را تطهیر نماید .وظیفه ما تبیین این عظمت انقلاب اسلامی است و باید از هر طریقی و در هر پست و مقام و جایگاهی که باشیم جوانان را  آگاه نمائیم.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس، در نشست تبیین گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب با سردار جوانی معاون سیاسی کل سپاه به میزبانی ناحیه مقاومت بسیج امام خمینی و با حضور نواحی مقاومت شرق تهران در محل تالار فرهنگ در روز پنج شنبه مورخ دهم مرداد ماه ۹۸ ساعت ده صبح برگزار گردید.در این مراسم علاوه بر مسئولین و فرماندهان نواحی شرق تهران آحاد بسیجیان این نواحی ،همچنین مسئولین ادارات شهری منطقه ۱۲ و فرماندهان انتظامی منطقه ائمه جماعات مساجد، فرماندهان و اعضای بسیج پایگاهها حضور اشتند.

سردار جوانی در نشست تبیین گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب گفت:
بیانیه گام دوم دارای نکاتی است که در چهار محور میتوان آنرا خلاصه کرد.
نکته اول،عظمت انقلاب اسلامی است و دشمن میخواهد با ابزار امپراطوری رسانه ایی خودش پهلوی منحوس را تطهیر نماید .وظیفه ما تبیین این عظمت انقلاب اسلامی است و باید از هر طریقی و در هر پست و مقام جایگاهی که باشیم جوانان را  آگاه نمائیم و باید بررسی کنیم برای این امر مهم، از چه ابزاری  برای تبیین و روشنگری نسل جوان  باید استفاده کنیم؟

نکته دوم ،عظمت راه طی شده در این چهل سال است.مسیر دشوار، اما پر افتخاری طی شده و این نکته باید برای آحاد مردم تبیین گردد.

نکته سوم ،عظمت چشم انداز ی است که باید به  آن برسیم و در ابتدا باید مختصات این چشم انداز را مشخص کنیم .انتهای این مسیر، ساختن تمدن اسلامی است. ما این عظمت و استعداد و ظرفیت را داریم تا به این تمدن برسیم.

نکته چهارم ایجاد امید است.
امید به این معنی که ما متصل به قدرت لایزال الهی هستیم و دشمن از این نعمت بی بهره است.این قدرت الهی میتواند هر مانعی را از سر راه بردارد.
همه ما باید بتوانیم در این مخمصه رویارویی کفر با انقلاب اسلامی با هر وسیله ممکن امید آفرینی نمائیم و در راس همه امید آفرینان مقام معظم رهبری است.
نکته مهم در این مسیر اینست که خود ما ابتدا دارای این امید باشیم و یا در خدمات امید آفرینی نمائیم ،سپس با محاصره تبلیغاتی غرب که با تمام قوا و با استفاده از ابزار امپراطوری رسانه ای میخواد امید را در دل جوانان از بین ببرد را بشکنیم .

وی اظهار داشت:دشمن بعد از شکست های سنگین در منطقه و خلیج فارس از مقاومت، در تلاش برای ایجاد ائتلافی دریایی علیه جمهوری اسلامی است.ولی آمریکا باید بداند که اشتباه میکند. مگر ائتلاف همه جانبه دشمن در سوریه با خرج تریلیونها دلار راه بجایی برد که این ائتلاف جدید بتواند کاری بکند؟

در این چهل سال در هر موردی که انقلابی عمل کردیم دستاوردهای عظیمی داشتیم و هر جا عمل انقلابی نبوده است دچار مشکل شده ایم.

 

سردار جوانی در پایان ضمن ابراز امیدواری برای حل مشکلات خاطرنشان کرد:
ما نشانه های امید را داریم میبینیم و اولین آن ایجاد ظرفیت های جدید اقتصادی با خروج آمریکا از فرجام و تحریم همه جانبه اقتصادی است .این تحریم ها خصوصا تحریم صادرات نفت،ما را به سمتی میبرد که از خودفروشی ثروت و منابع طبیعی دست برداریم و با تولید محصولات، به یک صادر کننده کالا تبدیل شویم.مثلا در خصوص بنزین که از یک وارد کننده، الان با وجود افزایش مصرف بنزین در کشور تبدیل به صادر کننده بنزین شده ایم.
افول ابر قدرتی دشمنان ما به خصوص آمریکا نشانه دیگری است که شکست های پی در پی در منطقه نشانگر همین امر میباشد،که نمونه آن ترس از جوابگویی به ساقط شدن پهباد جاسوسی‌شان در خلیج فارس از ترس پاسخگویی به جمهوری اسلامی است.
در این چهل ساله ایران از یک گاو شیرده برای آمریکا تبدیل به قدرت اول و تاثیر گذار منطقه شده است .

دشمن ضمن دروغ پردازی‌های خود در رسانه‌ها قصد دارد دستاورد‌های انقلاب‌اسلامی ایران را وارونه جلوه دهد و امید را تبدیل به نا‌امیدی کند. که متاسفانه طیفی از مردم دچار این دروغ پردازی‌ها شده‌اند.باید دروغ ها را شناسایی کرده و افکار عمومی مردم را از این دروغ ها پاک کنیم.

نشانه دیگر در امید به آینده، وعده نصرت الهی است.درتمامی مراحل و حوادث انقلاب اسلامی، ما شاهد این نصرت الهی بودیم. نمونه های بارزی که میتوان به آن اشاره  کرد، ماجرای صحرای طبس که به گفته امام خمینی(ره): شن های صحرا مامور الهی بودند و یا جنگ تحمیلی ۸ ساله و همچنین در تمامی مراحل دیگر، خصوصا در ساقط کردن پهباد رادار گریز گران قیمت آمریکایی با سامانه راداری و موشک ساخت داخل کشور که همگی اینها نشان از عزمی راسخ و اراده جوانان انقلابی برای پیشرفت کشور است و هرگونه تعالی و ترقی و پیشرفت در ابعاد مادی و معنوی مرهون توانایی‌، آمادگی‌و استعدادهای جوانان یک جامعه که تنها با امید به آینده و تکیه بر وعده‌های الهی میسر میباشد.

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه حضرت محمدرسول الله(ص)تهران بزرگ