سردار سلیمانی گفت: ما راه حل مشکلات اقتصادی را در طرح های اقتصادی لیبرالی نمی دانیم و اعتقاد داریم که طرح های بومی باید جایگزین آن شوند.

به گزارش بسیج پرس؛ سردار غلامرضا سلیمانی، رییس سازمان بسیج مستضعفن در مجمع عالی بسیج استان بوشهر که صبح امروز برگزار شد؛ با اشاره به جایگاه بلند انقلاب با شکوه اسلامی ایران در تحولات شگرف جهانی گفت: بی تردید انقلاب اسلامی ایران سرآغاز تحولات بزرگ در جهان وجهان اسلام است. اگر قبل از انقلاب در یک نگاه اجمالی به کشور ایران توجه کنیم به صورت روشن و شفاف به اهمیت و تاثیر آن واقف خواهیم شد که انقلاب چه تاثیرات در مورد کشور ایران داشته است.

وی افزود: از قرن دهم هجری ملت ایران با وجود حضور در صحنه ها هر روز در مقابل دشمن عقب نشینی داشت و کارها به جایی می رسید که انگلیسی ها یک نفر قزاق را و در ایران به عنوان پادشاه قرار می دهند تاهرآنچه که اراده می کنند در این سرزمین انجام دهند.بر همین اساس کودتای ۲۸ مرداد و بسیاری از جنایت های در طول تاریخ کشور ایران از دسیسه های انگلستان خبیث است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: ملت ایران بعد از چهار دهه پیشرفت، اعتلا و دستیابی به قله های توانمندیها توانست دهه پنجم انقلاب را آغاز کند بر همین اساس سند راهبردی انقلاب مقام معظم رهبری تحت عنوان گام دوم توانست نقشه پیش راه ملت ایران را مشخص و چراغ راهی در این زمینه باشد.پیشرفت ملت باعث شد تا بسیاری از کشورها از این صحنه ها الگو بگیرند که چگونه راه سعادت را برگزیده و راه شایستگی را دنبال کنند.

وی با اشاره به عملکرد سازمان بسیج مستضعفین در راستای اعتلای برنامه و مأموریت های محول شده عنوان کرد: در مجمع بسیج ظرفیت های استان را مطالعه و بررسی می کنیم و بر اساس ظرفیت ها راهکارها را پیشنهاد و بر اساس راهکارها برنامه ها را تدوین می شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به توانمندی های ملت ایران به برکت پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ظرفیت درون کشور برای پیشرفت و دستیابی به عزت و سربلندی موجود است بر همین اساس مولفه های پیشرفت را به برکت انقلاب پیش رو داریم و در بعد سیاسی کشور ما منحصر به فرد ترین مردم سالاری یعنی مردم سالاری دینی را در اختیار دارد.

وی افزود: مردم سالاری دینی از مردم سالاری مصطلح جهان به دور از تزویر عوام فریبی است؛ مردم سالاری ما یک مردم سالاری به تمام معنی کلمه می باشد.ما در بعد تحقق مردم سالاری دینی نیاز است تا قدم های دیگری برداریم تا مردم در تمام امور سالار خود باشندالبته ما در همین مدل نیز در ارائه الگوی حکومتی در دنیا بی بدیل و بی نظیر هستیم.زیرا ملت ایران از یک نظام مردمی عاشورایی و علوی که هر سال یک انتخابات را برگزار می کند و ۴۰ انتخابات را پشت سر گذاشتیم برخوردار است ؛ این مردم سالاری بر اساس یک قانون اساسی مترقی و بدون اشکال در حال پیشرفت است که از نظر ملت های دنیا و مردم تیزبین کشورهای اسلامی مغفول نمانده است.از بعد سیاسی در صحنه تصمیم‌گیری و اظهار عقیده یک مردم سالاری بی نظیر را داریم که از نظر مؤلفه های سیاسی هر در بخشی از نظام تجلی دارد و مردم می‌توانند تحقق اهداف بلند خود گام های موثری را که برداشته اند را مشاهده کنند.در مورد حوزه ی دفاعی نیز پبشرفت قابل توجه داشته ایم.ایران از پانصد سال پیش مورد طمع بیگانگان بوده است و بسیاری از کشورهای غربی با محوریت آمریکا در کشورهای اسلامی مشغول توطئه و عملیات تروریستی می باشند اما کشور ما یک منطقه امن است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز ملت ها در کشورهای اسلامی از تجربیات دوران دفاع مقدس ما الگو گرفتند و با مقاومت توانستند به پیروزی و موفقیت برسند که مردم عراق لبنان سوریه و سرزمین فلسطین و انصارالله یمن از این جمله کشورها محسوب می شوند.

وی تصریح کرد: مرد م ما در جنوب کشور این افتخار را دارد که در مقابل پیر انگلیس جانفشانی کنند زمانی که مالکوم و هانفورد انگلیسی به این منطقه دعوت شدند به حکام ولایات دستور داده می شد از آنان استقبال کنند وانان نیز دست استیصال و گدایی را جلوی پیر انگلیس دراز می کردند.

سردار سلیمانی افزود: نخست وزیر پاکستان در سفر اخیرش به تهران گفت اگر به استعمار انگلستان نبود ما باید فارسی صحبت می‌کردیم وقتی یک پهپاد آمریکایی از مرز هوایی ما عبور داده می شود یا کشتی انگلیسی به هشدارهای ما توجه نمی کند اما توسط ایران ساقط می شود جلوه ی کوچکی از قدرت دفاعی ایران است. اما تمام قدرت در تکنولوژی نیست ایران هشتمین قدرت دنیاست و انگلستان دوازدهمین قدرت است که می توان گفت قدرت انقلاب ملت را به این پیشرفت رسانده است.

وی عنوان کرد: از نظر فرهنگی بدون تردید قوی ترین ملت فرهنگی دنیا هستیم. ملت مسلمان ایران از آنجا که به اسلام ناب در دامان امامت و ولایت پرورش یافته است بهترین ملت دنیا است . ما ریشه های فرهنگی قوی داریم که برگزاری مراسم و مناسبت ها در ماه‌های محرم و صفر، لیالی قدر و ایام اعتکاف اربعین و ۲۲ بهمن گویای این واقعیت است.

سردار سلیمانی گفت: در سیل اخیر مردم به هم وطنان خود کمک نموده و حماسه همبستگی را خلق کرردند مردم در تمامی عرصه ها خصوصاً در زمانی که تروریسم اقتصادی مذاکره را به ملت ایران تحمیل می کند مقاومت می کنند و می گویند ما به هیچ وجه تسلیم نخواهیم شد ملت ما یک ملت بزرگ فرهنگی است که از هر ملتی چنین کاری بر نمی آید.

وی افزود: ما تمام ظرفیت های اقتصادی را برای دستیابی به موفقیت داریم و هم به لحاظ انرژی نفت و گاز تا موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی تسلط به سواحل شمالی خلیج فارس تنوع آب و هوایی و داشتن تمام ذخایر معدنی جوانان تحصیل کرده فهیم و با استعداد و برخورداری از ملتی پر تلاش و اهل کوشش زیرساخت ها ارتباطات مناسب در دنیا بی نظیر هستیم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: با تمام این ظرفیت‌های گفته شده با یک سری مشکلات اقتصادی مانند بیکاری و موانع رونق تولید مواجه هستیم که ریشه آن را باید در مدل توسعه بانک جهانی جست. بر همین اساس در اقتصاد کشور ما عده‌ای این مدل وارد کردند و الگوی توزیع ثروت را بامدل لیبرالیستی سامان دادند در صورتی که تمام استعدادها در کشور وجود داشت و مقام معظم رهبری در این مسیر همواره تذکر می فرمودند که مدل اقتصادی نباید باعث افزایش فقر و اختلاف سطح طبقاتی فقیر و غنی شود.آنها همواره بر این مدل پافشاری می کردند که یکی از الزامات توسعه له شدن فقرا زیر چرخ توسعه است.

سردار سلیمانی عنوان کرد: یکی از رسالت های مجمع عمومی بسیج این است که راه حل های بومی را تدارک ببیند مدل های بومی و ظرفیت‌های بومی را در هر استان با حضور مسئولان و صاحبان سرمایه اصناف پزشکان و سایر اقشار به خدمت بگیرد. بسیج این ظرفیت را در نهاد خود دارد که در راستای رونق تولید و اقتصاد بومی مبتنی بر اقتصاد دریا و کشاورزی و برخی از محصولات، موفق ظاهر شود و در این زمینه رکورد خوبی را به خود اختصاص و اشتغال ایجاد کند.از جمله کارهای بسیج در این رابطه کمک به ایجاد اشتغال،راه اندازی نیروگاه چهار هزار مگاواتی برق انرژی خورشیدی از طریق پنل های کوچک خانگی با هماهنگی وزارت نیرو است.

وی خاطرنشان کرد: ما راه حل مشکلات اقتصادی را در طرح های اقتصادی لیبرالی نمی دانیم و اعتقاد داریم که طرح های بومی باید جایگزین آن شوند.طی کردن راه های غربی ما را به موفقیت نمی رساند و هر گاه از غرب جدا شدیم به موفقیت رسیم و هر بار سمت غرب رفتیم خسارت تولید کردیم.

سردار سلیمانی تصریح کرد:امروز هیچ ملتی در نزدیکی با آمریکا به موفقیت دست پیدا نکرد و برخی از کشورهای مرتجع سواحل خلیج فارس که آمریکا آنها را تحقیر می کند و هیچگونه موفقیتی را تاکنون ندارند گویای این واقعیت است، در یک معنا و کلام تامین منافع ملی ایران در گرو عمل به مختصات انقلاب و تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و فرمایشان امام راحل مقام معظم رهبری است.

  • منبع خبر : بسیج نیوز