فرمانده کل سپاه در زاهدان گفت: 9500 پروژه محرومیت زدایی برای استان سیستان وبلوچستان تعریف شده است که امروز 2533 پروژه افتتاح خواهد شد.

به گزارش بسیج پرس، سردار سرلشکر سلامی صبح امروز در بدو ورود به زاهدان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و سپس بازدیدی از نمایشگاه تولیدات و دستاوردهای بسیجیان منطقه انجام داد.

سردار سلامی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: تامین امنیت منطقه و مردمان سیستان وبلوچستان برای نظام، رهبری و نیروی زمینی سپاه بسیار مهم می باشد که خدشه وارد کردن به آن خط قرمز ماست.

وی افزود: نیروی زمینی سپاه تمامی امکانات و تجهیزات خود را در این منطقه برای تامین امنیت پایدار، فراگیر و متکی بر حضور و مشارکت بومیان منطقه مستقر کرده است و موفق شده ایم در این منطقه امنیت در مفهوم جدید را ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروزه سیستان وبلوچستان جزو یکی از امن ترین استان های کشور است و هرگونه ناامنی و شرارت با واکنش سخت و قاطع فرزندان انقلابی ایران مواجه خواهد شد.

به گفته سردار سلامی؛ برای سیستان وبلوچستان ۹هزار و۵۰۰ پروژه محرومیت زدایی تعریف شده که امروز ۲هزار و۵۳۳ طرح افتتاح خواهد شد. همچنین ۷۶۰ سری جهیزیه به نوعروسان در این استان اهدا می شود که زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اکثر این پروژه هایی که در سیستان وبلوچستان افتتاح می شود با محوریت بهداشتی، زیرساختی، اشتغال، صنایع دستی و معیشت مردم است تا بتوانیم در کنار تامین امنیت برای اشتغال و معیشت مردم نیز گام های خوبی برداریم که به فضل الهی مردم سیستان وبلوچستان نیز همکاری های بسیار خوبی با ما در اجرای این پروژه ها داشته اند.

  • منبع خبر : بسیج نیوز