داود اسدللهی، بازیگر و طراح حرکت نمایش «حسن کچل» عنوان کرد:‌تأکید اصلی در اجرای این نمایش بر حرکت و موسیقی است.

«داود اسداللهی»، بازیگر، کارگردان و طراح حرکت در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر خبرگزاری بسیج پرس اظهار داشت: نمایش حسن کچل به کارگردانی امید اسدی برای بزرگسالان از فردا اجرایش را آغاز می‌کند. این نمایش برگرفته از فیلمنامه زنده یاد علی حاتمی بازسازی و تبدیل به نمایشنامه شده است.
وی در ادامه افزود: نمایش کمدی فانتزی است با تأکید بیشتر بر موزیک و حرکت است.
اسداللهی با بیان اینکه رضا رویگری بعد از ده تا پانزده سال دراین نمایش حضور پیدا کرده است. من هم در نقش همزاد و همینطور طراح حرکت نمایش هستم.
این نمایش ۳۰ شب اجرا خواهد داشت و دقیقا تا قبل از محرم در تماشاخانه ایران تماشا به پایان خواهد رسید.
به گزارش بسیج پرس ، فیلمنامه حسن کچل نخستین فیلم علی حاتمی است که در سال ۱۳۴۸ کارگردانی شد. بازیگران این نمایشنامه علی فتحعلی ، رضا رویگری ، عباس بهمنش ، داود اسدالهی ، بیتا بزم اور ، تارا کریمی ، اوا اصیلیان ، شاهد علوی ، علی حیدری ، مریم اصلان پرویز، حسن مسعودی ، علی اصغر ایزی ، بابک اکبری و …هستند.
سایر عوامل این نمایش طراح حرکات فرم: داوود اسدالهی، طراح صدا و تنظیم موسیقی: علی سینا رضانیا،‌ دستیاران: علی اصغر ایزی، شهرآشوب مفتاحی، ملیسا افتخاری، منشی صحنه: مهدیه سادات آهنچی، مشاور کارگردان: علی سینا رضانیا، روابط عمومی: فریبا جدیدی، مدیر رسانه: بهروز فائقیان، مشاوران رسانه: علیرضا عباسی، جعفر پاکزاد،‌ طراح پوستر: محمد آل احمد، طراح بروشور: جواد نقدی،‌ عکاس: بابک حقی
خلاصه داستان حسن کچل از این قرار است که مادر حسن کچل تلاش می‌کند او را که خجالتی است و تاکنون از خانه بیرون نرفته، به دنیای بیرون از خانه بکشاند. به همین منظور از کنار بستر حسن کچل تا در خروجی و کوچه سیب سرخ می‌گذارد. وقتی حسن از خواب بیدار می‌شود، سیب‌ها را یکی‌یکی برمی‌دارد تا این‌که از خانه خارج و در به رویش بسته می‌شود.
حسن ابتدا با کودکان کوچه به بازی مشغول می‌شود و سپس به بازار رفته، از آن خسته می‌شود و دوباره به بازی با بچه‌ها مشغول می‌شود. سپس در حال گردش در اطراف شهر صدای آواز دلنشینی می‌شنود و شیفته این صدا می‌شود. شب که در حمام شهر خوابیده همزاد خود را می‌بیند. همزاد به او می‌گوید که می‌تواند حسن را به آرزوهایش برساند و …
نمایش حسن کچل از نهم مرداد هر شب ساعت ۲۱ اجرایش را در تماشاخانه ایران تماشا آغاز می‌کند.

  • منبع خبر : فارس