رزمندگان یمنی در استان جیزان عربستان همچنان موضع تهاجمی دارند و مواضع نیروهای مزدور چند ملیتی سعودی را دوباره در هم کوبیدند

به گزارش بسیج پرس و به نقل المنار ، از جنوب استان جیزان عربستان سعودی خبر می رسد، گروهی از نیروهای مقاومت یمنی از مناطق تحت سیطره، حمله غافلگیرانه ای را علیه مواضع نیروهای مزدور رژیم سعودی در شرق کوه «الدود» انجام دادند.
براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی حاضر در منطقه در اختیار گذاشته است، رزمندگان یمنی پس از درگیری های سنگین و نفس گیر موفق شدند مزدوران سعودی را عقب برانند و یکی از ارتفاعات را به کنترل دربیاورند.
این منبع میدانی از کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای مزدور رژیم سعودی در جریان درگیری ها خبر داد و اعلام کرد: نیروهای یمنی یک خودروی نظامی را در این محور منهدم و مقادیری تجهیزات نظامی را به غنیمت گرفتند.
وی با بیان این که نیروهای یگان تک تیرانداز نیز در محور شرقی کوه «الدود» ۱۰ تن از نیروهای مزدور را کشته و زخمی کردند، ابراز داشت: یکی از نظامیان ارتش سعودی در منطقه نظامی تویلق توسط نیروهای یمنی به هلاکت رسید.
منطقه راهبردی «تویلق» در جنوب استان جیزان عربستان واقع شده و بر شهر «الخوبه» اشراف کامل دارد؛ این شهر دروازه جنوبی برای ورود به استان جیزان و دروازه استان صعده یمن از محور شمال غرب است.
از محور شرقی کوه «جحفان» خبر می رسد، گروهی مشترک از نیروهای ارتش و کمیته های مردمی از مناطق تحت کنترل، حمله غافلگیرانه ای را علیه مواضع مزدوران و نظامیان رژیم سعودی ترتیب دادند.
به گفته منابع میدانی، در جریان حملات گسترده نیروهای یمنی در این محور شماری از مزدوران و نظامیان سعودی به هلاکت رسیدند و تعداد دیگر نیز زخمی شدند. مقادیر قابل توجهی از تجهیزات نظامی نیز در این منطقه به غنیمت رزمندگان یمنی درآمد.
استان جیزان در جنوب غرب عربستان واقع شده و هم مرز با استان‌های حجه و صعده یمن است. بخش‌هایی از مناطق جنوب شرقی و جنوبی این استان در پنج سال گذشته به کنترل رزمندگان یمنی درآمده است.
نیروهای مزدور چند ملیتی رژیم سعودی در سال های گذشته تلاش زیادی کرده اند تا مناطق از دست رفته را بازپس بگیرند اما با مقاومت و واکنش به موقع نیروهای یمنی مواجه شدند و ناکام ماندند. مزدوران رژیم سعودی در دو ماه گذشته نیز با پشتیبانی یگان موشکی، توپخانه و جنگنده های عربستانی حملات گسترده ای و کم سابقه ای را برای کنترل مجدد بر مناطق انجام دادند اما باز هم به نتیجه ای نرسیدند.
در حال حاضر، رزمندگان یمنی نه تنها ابتکار عمل را در مناطق تحت کنترل در جنوب و جنوب شرق استان جیزان عربستان در دست گرفته اند بلکه با انجام چند ضد حمله فشار را بر مزدوران چند برابر کرده اند و همین مسئله خاندان آل سعود را به وحشت انداخته است. شکست های سنگین رژیم سعودی در استان جیزان فقط به حملات زمینی نیروهای یمنی خلاصه نشده و یگان های پهپادی نیز در ۶۰ روز گذشته چند مرتبه مناطق حساس این استان را هدف قرار دادند و خسارت های سنگینی به آنان وارد آوردند.

مترجم: خانوم ملکی

  • منبع خبر : تلنگر