به گزارش پایگاه راهبردی خبری بسیج پرس و به نقل از المنار، یک شبکه تلویزیونی دولت سوریه بامداد روز چهارشنبه دوم مرداد ماه از حمله به منطقه‌ای استراتژیک در جنوب این کشور خبر داده است.

به گزارش پایگاه راهبردی خبری بسیج پرس  و به نقل از المنار، یک شبکه تلویزیونی دولت سوریه بامداد روز چهارشنبه دوم مرداد ماه از حمله به منطقه‌ای استراتژیک در جنوب این کشور خبر داده است. در این رابطه، منابع اطلاعاتی معتقدند که این منطقه، محل استقرار نیروهای شبه نظامی مورد حمایت ایران است. منابع اطلاعاتی جزییات بیشتری از این حمله ارائه نکردند اما گفته می شود که منطقه «تل الحاره» در حومه شمال غربی استان درعا در جنوب سوریه مورد حمله قرار گرفته است.
سانا خبرگزاری دولتی سوریه می گوید، این حمله فقط خسارات مالی به جای گذاشته و کسی زخمی و کشته نشده است. منطقه‌ای که بامداد چهارشنبه مورد حمله قرار گرفته قبلا در اختیار نیروهای روسی بود اما نیروهای روس این منطقه را ترک کردند و شبه نظامیان مورد حمایت ایران جایگزین آنها شدند.
منطقه الحاره نقطه ای راهبردی محسوب می گردد، چراکه ۱۲ کیلومتر با بلندی‌های جولان فاصله دارد. این منطقه بر بلندی های جولان اشراف دارد. در این منطقه تاسیسات پدافند هوایی و تعداد زیادی از رادارهای روسی قرار داشتند، اما شورشیان مخالف حکومت بشار اسد در سال ۲۰۱۴ این منطقه را تصرف کردند.
نیروهای دولتی سوریه سال گذشته توانستند این منطقه استراتژیک را از نیروهای شورشی باز پس بگیرند. رژیم اشغالگر قدس نیز ماه گذشته هم به این منطقه حملاتی هرچند محدود کرده بود. این در حالی است که حملات اشغالگران صهیونیستی به داخل مرزهای سوریه تازگی ندارد و پیش از این نیز شماری از نیروهای جمهوری اسلامی در سوریه در جریان این حملات به شهادت رسیده بودند.
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی همواره تاکید کرده که کشورش حضور نظامی ایران و گروه‌های نیابتی آن را درسوریه و در مرزهای اسرائیل تحمل نمی‌کند و پیش از آن‌که به یک تهدید جدی مبدل شود، اقدام می‌کند. جمهوری اسلامی ایران نیز پیشتر اذعان داشت که این نیروها «مستشاران نظامی» هستند که به درخواست رسمی دولت سوریه و برای «نبرد با تروریسم» به سوریه اعزام شده‌اند. سران رژیم صهیونیستی اما جمهوری اسلامی را متهم کرده که قصد ایجاد «پایگاه‌هایی دائمی» در نزدیکی مرزهای این کشور را دارد و اجازه نخواهد داد امنیتش تهدید شود.
اشغالگران صهیونیستی طی سال‌های گذشته صدها حمله به سوریه انجام داده و مسئولیت برخی از آن‌ها را نیز برعهده گرفته اند. بسیاری از این حملات اهدافی مرتبط با نیروهای جمهوری اسلامی یا شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان، انبارهای تسلیحاتی یا پایگاه‌های دیگر آن‌ها بوده‌اند.

مترجم؛ خانم ملکی

  • منبع خبر : المنار