جانشین فرمانده سپاه کربلا بسج را مصمم به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی خواند و تاکید کرد: اگر میخواهیم به پیشرفت و استقلال اقتصادی در کشور دست پیدا کنیم باید از ظرفیت عظیم بسیج استفاده کنیم .

به گزارش بسیج پرس,مراسم افتتاحیه طرح «بسیج همگام با کشاورز» در سازمان بسیج کشاورزی و منابع طبیعی مازندران با حضور جانشین فرمانده سپاه کربلا و با حضور خانواده شهید مدافع حرم محمد تقی سالخورده ظهر امروز اول مردادماه برگزار شد.

سرهنگ حسین محمدرضایی جانشین فرمانده سپاه کربلا در ابتدای سخنان خود با اشاره به جنگ هشت ساله و عدم پیروزی استکبار جهانی اظهار کرد: امروزه تهاجمات استکبار به عرصه های دیگر کشیده و جنگ نظامی تمام شده است اما دشمنی دشمنان تمام نشده است.

وی با بیان اینکه بخاطر توانمندی جمهوری اسلامی ایران و روحیه جهادی مردم و جوانان جنگی رخ نمی دهد ولی دشمن با راه اندازی یک جنگ ترکیبی در عرصه های دیپلماسی، فرهنگی، اقتصادی، و … سعی در ضربه زدن به انقلاب دارد، افزود:دشمن از گذشته به مراتب مصصم تر شده است تا در جنگ اقتصادی با فشار معیشتی بین مردم و نظام فاصله ایجاد کند.

رضایی با تصریح براینکه هدف دشمن درجنگ اقتصادی این است تا جامعه را تبدیل به یک جامعه قانون گریز کند، اضافه کرد:برای اینکه دشمن را در جنگ اقتصادی شکست دهیم باید در این برهه از مدل دفاع مقدس استفاده کنیم.

جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران در همین رابطه خاطر نشان کرد:در دوارن دفاع مقدس در کشور آرایش جنگی ایجاد شد ،مردم مسئولان همه در کنار همدیگر قرار گرفتند.

وی حضور مردم در صحنه دفاع مقدس و تبعیت از امام راحل را عامل پیروزی در جنگ خواند و گفت: امروز اگر میخواهیم در جنگ اقتصادی دشمن پیروز شویم باید این ارایش جنگی در کشور ایجاد شود که متاسفانه هنوز این اتفاق در کشور نیفتاد و برخی از مسئولین هم آن را درک نکردند.

جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران در ادامه اقتصاد مقاومتی را نسخه شفابخش مشکلات کشور دانست و اضافه کرد: اگر اقتصاد مقاومتی مبنای کار همه مردم و مسئولان قرار بگیرد و مسئولان مطیع منویات رهبرمعظم انقلاب باشند، قطعا از این بزنگاه سخت دشمن عبور خواهیم کرد.

رضایی بسیج را مصمم به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی خواند و تاکید کرد: اگر میخواهیم به پیشرفت و استقلال اقتصادی در کشور دست پیدا کنیم باید از ظرفیت عظیم بسیج استفاده کنیم .

جانشین فرمانده سپاه کربلا با اشاره به جوانان مشتاق و علاقمند برای توسعه و پیشرفت کشور تصریح کرد:ما امروز جوان تحصیلکرده در رشته کشاورزی کم نداریم و باید بااعتماد به این جوانان در بخش های مختلف از آنها بکارگیری کنیم .

رضایی با تاکید بر وجود شبکه عظیم بسیج و با بیان اینکه بسیج رقیب بخش دولتی نیست بیان کرد:شبکه بسیج در همه محلات و روستا این قابلیت را دارد کشاورزی سنتی را تبدیل به کشاورزی با دانش روز کند.

وی با ابراز تاسف از اینکه مازندران مثل سال های گذشته دیگر قطب کشاورزی نیست اظهار کرد: به دلیل تغییر کاربری زمین ها به ساختمان و ویلا و نیز برخی سیاست های اشتباه به کشاورزی مازندران آسیب جدی وارده شده است.