رئیس جمهور نیکاراگوئه در دیدار وزیر خارجه ایران با بیان اینکه هرگز مفهوم تحریم آمریکا را قبول نداریم، گفت: آمریکایی ها با ابزار باج خواهی و نقض قوانین تجارت بین المللی به همه از جمله متحدان خود اهانت می کنند.

به گزارش بسیج پرس,محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارها با مقامات نیکاراگوئه با «دانیل اورتگا» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در این دیدار اظهار داشت: دولت آمریکا به رغم همه قوانین، مقررات و قطعنامه ها دست به تروریسم اقتصادی علیه ملت های مستقل می زند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با برشمردن زمینه های مختلف همکاری های ۲ کشور در زمینه های تجاری، صنعتی، انرژی، کشاورزی، مالی و … بر اراده کشورمان برای توسعه و تعمیق روابط دو جانبه تاکید کرد.

رئیس جمهور نیکاراگوئه در این دیدار اظهار داشت: ما هرگز مفهوم تحریم آمریکا را قبول نداریم چون در چارچوب قوانین بین المللی نیست و این تحریم ها علیه مردم ما و شما یکجانبه و غیر قانونی است. همه از وضعیتی که آمریکا در جهان ایجاد کرده ناراحتند، اما برخی به زبان نمی آورند. آنها با ابزار باج خواهی و با نقض قوانین تجارت بین المللی به جهانیان حتی به متحدان خود توهین می کنند. این رفتارها به ضد خودشان تبدیل می شود.