معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش گفت: بیش از ۲۰ طرح تغییر ساختاری یا ایجاد ساختار جدید با حمایت فرمانده کل ارتش و هماهنگی با ستاد کل نیروهای مسلح در نیروی زمینی به اجرا درآمده است.

به گزارش بسیج پرس, امیر علی جهانشاهی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر۷۷ پیروز ثامن الائمه(ع) در مشهد، گفت: در ساختار جدید نیروی زمینی ارتش، تیپ‌های پیاده و تکاور به تیپ واکنش سریع نیروی مخصوص و تیپ‌های متحرک هجومی تغییر ساختار داده است.

وی ادامه داد: قرارگاه‌های لشکری از تاکتیکی به عملیاتی ارتقا یافته است و لشکر ۷۷ پیروز ثامن‌الائمه(ع) هم با زیر نظر گرفتن تیپ‌های ۳۷۷، ۳۸ زرهی و ۲۷۷ متحرک هجومی از قرارگاه تاکتیکی به عنوان قرارگاه عملیاتی به ماموریت خود ادامه می دهد.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تیپ‌های ۳۷۷، ۳۸ زرهی و ۲۷۷ متحرک هجومی از نظر آموزش، عملیات، اطلاعات، هدایت و کنترل عملیاتی و ارتقای آموزش و دیگر برنامه‌ها به صورت مستقیم زیر نظر قرارگاه عملیاتی ۷۷ با هماهنگی قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق انجام وظیفه می کنند.

امیر سرتیپ جهانشاهی افزود: پیش از این پنج قرارگاه عملیاتی در کشور داشتیم که هم‌اینک به ۱۲ قرارگاه عملیاتی لشکری افزایش یافته است و در این ساختار جدید، ماموریت‌های عملیاتی و اطلاعاتی به صورت مستقیم به این قرارگاه‌های عملیاتی لشکری زیر نظر قرارگاه های منطقه ای و با مسئولیت های بیشتر داده شده است.

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه انقلاب اسلامی هم گفت: دشمنان می خواهند با فشارهای مختلف اقتصادی و تحریم، ایران را تضعیف کنند اما کشور ما با داشتن مولفه‌های قدرت رهبری، مردم و نیروهای مسلح مقتدر در برابر توطئه‌ها ایستاده است و نیروهای مسلح با پشتیبانی مردم تحت زعامت فرماندهی معظم کل قوا با آمادگی رزمی کامل در هر جا که نیاز است از مرزهای اعتقادی و امنیت ملی هوایی و دریایی و زمینی دفاع می کنند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به طرح‌های مختلف در خصوص ارتقای تحرک و کارآمدی نیروی زمینی ارتش هم گفت: به‌منظور ارتقای آمادگی رزمی و داشتن نیروی انسانی متعهد، آموزشهای سنتی، متون آموزشی و سلاح‌ها و خودروها را به روز کرده‌‌ایم.

امیر سرتیپ جهانشاهی افزود: طرح های مختلف لبیک یا خامنه‌ای در حوزه معیشت و مسکن نیروها نیز فعال است و در این راستا هم اینک ساخت ۲۰ هزار خانه سازمانی جدید در دستور کار قرار گرفته، عملیات ساخت هفت هزار واحد نیز آغاز شده است و عملیات ساخت ۲۳ هزار واحد سازمانی دیگر هم در مرحله انتخاب پیمانکار است.

در مراسم تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۷۷ پیروز ثامن الائمه(ع) امیر سرتیپ دوم ستاد ابوالقاسم رضایی تکریم و فرمانده جدید این قرارگاه معرفی شد.