استاندار تهران گفت: استان تهران در 3 ماهه نخست سال 98 در زمره معدود استان های کشور بود که کاهش نرخ بیکاری را در آن مشاهده شده است.

به گزارش بسیج پرس, انوشیروان بندپی استاندار تهران در پنجاه و نهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران، با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان تهران در سه ماهه نخست سال ۹۸، اظهار کرد: بر اساس آمار منتشره از سوی مرکز آمار نرخ بیکاری استان تهران در مقطع زمانی ۳ماهه نخست سال ۹۸ در مدت مشابه سال ۹۷  به میزان ۲/۲ در صد کاهش داشته است.

وی افزود: بر طبق این آمار میزان نرخ بیکاری در سه ماهه نخست سال ۹۷  عدد ۱۲/۳ بود که در سه ماهه نخست سال ۹۸ به ۱۰/۱ درصد کاهش یافته است.

استاندار تهران تصریح کرد: روند کاهشی نرخ بیکاری در سه ماهه نخست سال ۹۸ مرهون تلاش های همه دست اندرکاران جوزه کسب و کار اعم از بخش خصوصی و دولتی است و این روند باید تداوم پیدا کند.

وی بیان کرد: استان تهران در ۳ ماهه نخست سال ۹۸ در زمره معدود استان های کشور بود که کاهش نرخ بیکاری را در آن مشاهده شده است.

بندپی اظهار کرد: در حال حاضر عمده مشکل ما در شهرک های صنعتی تامین امکانات زیرساختی  نظیر آب و برق است  و البته  در صنعت برق با مشارکت بخش خصوصی  پروژه های احداث پست  ۱۰۰۰ و ۵۰۰ مگاواتی را در دستور کار داریم.