دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا ضمن تکذیب حواشی انتخابات یکی از انجمن‌های تابعه این اتحادیه گفت: انتشار اخبار غیرواقعی در این باره وجاهت قانونی ندارد و اخبار این تشکیلات فقط توسط اتحادیه اطلاع‌رسانی می‌شود.

به گزارش بسیج پرس,میلاد محرک‌پور دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا  با اشاره به حواشی انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان لندنگفت: در دوره پنجاه و سوم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، این تشکیلات تمام تلاش خود را برای استفاده از ظرفیت بالای اعضای اتحادیه در بی‌نیازی علمی کشور از بیگانگان و همچنین پیگیری مسائل و مشکلات صنفی دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در اروپا متمرکز کرده است.

وی ادامه داد: در راستای پیشبرد اهداف جامعه علمی اتحادیه، جامعه تخصصی-علمی متشکل از کمیته‌های ده گانه با حضور پژوهشگران و متخصصین ایرانی دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی اروپا در جهت برقراری ارتباط علمی مؤثر به‌منظور تقویت، رشد و توسعه علمی کشور شروع به فعالیت کرده است.

محرک پور یادآور شد: با توجه به گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی و لزوم نقد عملکرد و دستاورد های انقلاب، این اتحادیه تصمیم به برگزاری سلسله جلسات کرسی های آزاداندیشی با عنوان « کرانه انقلاب، فاصله میان بایدها تا واقعیت‌ها» گرفته است و در این همین راستا چندین جلسه با حضور صاحب نظران و اعضای این اتحادیه برگزار شده است.

 دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا ادامه داد: همچنین این اتحادیه با هدف مبارزه با موج اسلام هراسی و معرفی چهره رحمانی اسلام، اقدام به برنامه ریزی و برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی برای مخاطبین ساکن در اروپا کرده است.

وی گفت: البته پیگیری مسائل و مشکلات صنفی دانشجویان ایرانی همواره یکی از مهمترین اولویت‌های اتحادیه بوده و این اتحادیه در راستای حمایت از دانشجویان و پژوهشگران ایرانی از تمام ظرفیت ها و توان خود استفاده می‌کند.

محرک‌پور یادآور شد: اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا همواره صداقت، رعایت اخلاق تشکیلاتی، حفظ وحدت و انسجام درون تشکیلاتی را اولویت خود دانسته و تمام تصمیمات خود را در چارچوب قانون و منطبق با اساسنامه اتحادیه اتخاذ می‌کند.

وی ادامه داد: برای همین هرگونه حاشیه و شیطنت رسانه‌ای را آسیب‌زا برای شان این اتحادیه و ضربه به حثیت و اعتبار علمی و دانشگاهی اعضای این تشکل می‌داند. همچنین از همراهی و رهنمودهای دلسوزانه و راهگشای حجت الاسلام اژه‌ای در راستای دستیابی به اهداف عالی این اتحادیه سپاسگزاری می‌کنیم.

 دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا تاکید کرد: پیرو شیطنت رسانه‌ای اخیر در مورد انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان لندن که یکی از انجمن‌های تابعه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا است، اخبار و مسائل این تشکیلات فقط توسط شورای مرکزی اتحادیه اطلاع رسانی می‌شود.

وی گفت: اخبار غیرواقع منتشر شده در برخی از سایت‌ها که سابقه خبر پراکنی علیه این اتحادیه را داشته است و هدف آن جز تضعیف جایگاه اتحادیه در پیشبرد اهداف علمی، صنفی و فرهنگی این تشکیلات با سابقه در اروپا نیست، مورد تایید شورای مرکزی اتحادیه نبوده و به کلی تکذیب می‌شود و قطعا این گونه غرض وری‌ها خللی در پیشبرد اهداف عالی اتحادیه وارد نخواهد کرد.

 دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در خاتمه گفت: بدون تردید انتشار این اخبار غیرواقعی هیچ گونه وجاهت قانونی ندارد و اتحادیه حق پیگیری و شکایت به مراجع ذی‌صلاح را در این باره برای خود محفوظ می‌دارد.