معاون دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد، تحریم اقتصادی نمایندگان پارلمان این کشور در واقع تعدی به مردم لبنان است. امروز علیه مردم لبنان دست به تحریم‌های اقتصادی می‌زنند که این همان دشمنی حقیقی است.

به گزازش بسیج پرس ، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان بیان کرد: درج نمایندگان یا مسؤولان یا حزبی در لیست تحریم‌ها عزم و اراده ما را افزایش خواهد داد و ما را وادار خواهد کرد درباره چگونگی پیروزی در این درگیری و تجاوزها فکر کنیم. تعدی که در تلاش برای اعمال فشار علیه مقاومت و مردمش صورت می‌گیرد.

وی گفت: دلیل تعدی آمریکا به ایران و اعمال فشار علیه این کشور از این رو است که ایران شایستگی خود را در رهبری محور مقاومت و حمایت از مردم منطقه و مقاومت ثابت کرده و توانسته است دستاوردهای بزرگی را محقق کند. اگر ایران و حمایت‌هایش نبود مقاومت در لبنان شکست می‌خورد، ثبات موجود در فلسطین فرو می‌پاشید، سوریه در مقابله با طرح‌های برنامه ریزی شده پیروز نمی‌شد، عراق آزاد نمی‌شد و یمن نمی‌توانست ایستادگی کند.

همچنین علی دعموش، معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد: جنگ ۲۰۰۶ میان اسرائیل و لبنان با تثبیت معادله مقاومت میان این دو طرف به پایان رسید و لبنان از ۱۳ سال پیش تاکنون در امنیت، آرامش و ثبات به سر می‌برد.

وی بیان کرد: این مقاومت است که دشمن اسرائیلی را از حمله به لبنان طی ۱۳ سال گذشته منع کرده است. پس از جنگ ۲۰۰۶ اسرائیل بارها روی حمله به لبنان فکر کرد، در حالی که آنها می‌دانند هر گونه جنگ جدید این رژیم صهیونیستی را در آستانه نابودی قرار خواهد داد.

دعموش اظهار داشت : تحریم‌های اخیر آمریکا علیه حزب الله مساله‌ای جدیدی نیست زیرا واشنگتن پیش از این هم تعدادی از مسؤولان حزب الله را در لیست تروریسم قرار داده بود اما مساله جدید درج دو نماینده پارلمان در لیست تحریم‌هاست که تعدی آشکار به پارلمان، دولت، نهادهای قانونی و نظام دموکراتیک آن بوده و گواهی بر ناکامی آمریکا در لبنان و سراسر منطقه است.

نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب الله نیز تاکید کرد: مقاومت ارتش دریایی، زمینی و هوایی اسرائیل را رسوا کرده است و در حال حاضر ارتش این رژیم مضحکه تمام ارتش‌های دنیاست. مقاومت توانسته است اهداف علنی و غیرعلنی دشمن را با شکست رو به رو کند.

وی ابراز داشت: برای مقاومت مایه افتخار است که در جنگ ۲۰۰۶ از کشور، حاکمیت ارضی آن حفاظت کرده، دشمن را شکست داده و یک پیروزی استراتژیک به کشورهای عربی ارائه کرد. پیروزی که کشورهای عربی را از طرح جدید خاورمیانه در امان نگه می‌دارد.

قاووق در پایان خاطر نشان کرد : مقاومت معادله‌های بزرگ را تغییر داده و اسرائیل را به قعر شکست کشانده است و از سال ۲۰۰۶ تاکنون ارتش رژیم صهیونیستی همچنان در قهر چاه شکست قرار دارد.

منبع : تلنگر