عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مردم ایران با تمدن چندهزار ساله و با هدایت مقام معظم رهبری هر هزینه ای را برای حفظ تمامیت ارضی خود می‌پردازند و عزت و اقتدار خود را به نان نمی‌فروشند.

به گزارش بسیج پرس,حسن لطفی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۴ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود،گفت: حکومت از دیدگاه اسلام برخاسته از موضع طبقاتی و سلطه گری فردی یا گروهی نیست، بلکه تبلور آرمان سیاسی ملتی هم کیش و همفکر است که به خود سازمان می دهد تا روند تحول فکری و عقیدتی راه خود را به سوی هدف نهایی یعنی خداوند متعال بگشاید.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی افزود: امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) می فرماید “اهمیت انقلاب اسلامی که دستاورد میلیون ها انسان ارزشمند و هزاران شهید جاوید و امید میلیون ها مسلمان و مستضعف جهان است، به قدری است که ارزیابی آن از عهده قلم و بیان بالاتر و والاتر است”.

وی اظهار کرد: می دانیم رمز بقای انقلاب اسلامی، رمز پیروزی است و رمز این پیروزی همان صدای واحد از یک ملت است، اما استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار و رژیم غاصب صهیونیستی از وحدت ملت شریف ایران و رشد و توسعه این ملت در هراس بوده و به دنبال تجزیه و نفاق ایران هستند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تجزیه ایران، خواب تعبیر نشدنی دشمنان است، گفت: موضوعاتی مانند انرژی هسته ای، موشک های دوربرد و دستاوردهای حقوق بشری، تنها بهانه ای برای اهداف شوم استکبار جهانی است و هر چه تحریم ها بیشتر می شود، مردم مصمم تر و منسجم تر می شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم ایران با تمدن چندهزار ساله ایران و به رهبری مقام معظم رهبری هر هزینه ای را برای حفظ تمامیت ارضی خود می پردازند و عزت و اقتدار خود را به ناننفروخته و به شغال سر باغ، ذره ای باج نمی دهند.

وی ادامه داد: جنگ اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران کاملا علنی و با هدف نابود کردن این تمدن بزرگ اسلامی است که آثار حملات آن به صورت تورم، گرانی و بیکاری نمود پیدا کرده و مردم را به زحمت انداخته است.

لطفی بیان کرد: حرکاتی چون تجاوز به حریم هوایی جنوب کشور، ورود تروریست های خرابکار به غرب کشور نمونه هایی از عملیات دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بوده که توسط دلاورمردان ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بهترین وجه پاسخ داده شد که از همه این عزیزان تشکر می کنم.

عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تنها راه مقابله با آمریکا و سیاست های غلط آن علیه جمهوری اسلامی ایران اطاعت از مقام معظم رهبری، همراهی و مساعدت با دولت، رعایت اخلاق و اخلاق مداری، رعایت عدالت اجتماعی، رفع تبعیضات ناروا، کاهش آسیب های اجتماعی، کاهش فاصله طبقاتی، شفاف سازی ارکان اقتصادی، رسیدگی به مشکلات اقشار مختلف جامعه به ویژه فرهنگیان ، جوانان، کارگران، کشاورزان و حفظ انسجام وحدت ملی است و با اتکا بر این موضوعات می توان از گردنه مشکلات عبور کرد.

وی تصریح کرد: برای مبارزه همه جانبه با آمریکا نیاز به اصلاحات اساسی و ساختاری در کشور داریم؛ تعدد قوانین بالادستی، اقتصاد دولتی که رقیب سرسخت بخش خصوصی است، نحوه بودجه ریزی که عمدتاً بر پایه نفت است، بروکراسی و دیوان سالاری که قدمت دیرینه در ایران دارد و قوانین پیچیده بانکی و نحوه تولید خودرو در کشور باید اصلاح شود و این اصلاحات اساسی است که می تواند کشور را در مقابله با تهدیدات دشمنان داخلی و خارجی بیمه کند.

لطفی ادامه داد: مردم شریف حوزه انتخابیه اینجانب از مشکلات مبرا نیستند، معلمان  شهرستان رزن و درگزین، انگیزه شرافتمندانه ای دارند و ما نباید اجازه دهیم مشکلات معیشتی و اقتصادی آنها این انگیزه شرافتمندانه را خدشه دار کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کشاورزان زحمتکش رزین و درگزین سالانه بیش از ۱۵۰ هزار تن گندم تولید می کنند، کشاورزان این منطقه رتبه اول تولید رازیانه در کشور را دارند و تنها حامیان روزهای سخت کشور هستند، اما متاسفانه هزینه های سرسام آور وام های کشاورزی، رمق زندگی آنها را ربوده است.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت هر کیلو گندم ۱۷۰۰ تومان است، در حالی که این قیمت مقرون به صرفه نیست، از شما می خواهم نسبت به اصلاح آن و افزایش قیمت گندم تا ۲۰۰۰ تومان اقدام نمایید.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه های بزرگ حوزه راه و شهرسازی حوزه انتخابیه اینجانب پس از ۱۱ سال همچنان نیمه کاره مانده و به کندی پیش می رود، دستور فرمایید اقدامات لازم جهت تسریع در تکمیل این پروژه ها انجام شود.