سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل از برگزاری سمینار بین المللی «اقدامات قهری یکجانبه و تأثیرات آن» در روز پنجشنبه ششم تیر ماه در وین خبر داد.

به گزارش بسیج پرس, کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در وین از برگزاری سمینار بین المللی «اقدامات قهری یکجانبه و تأثیرات آن» در وین خبر داد.
کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین، در مصاحبه ای با اعلام این مطلب گفت: نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران به همراه نمایندگی های کوبا و ونزوئلا در وین و با مشارکت نمایندگی های دائمی روسیه، چین و سوریه، سمینار بین المللی «اقدامات قهری یکجانبه و تأثیرات آن» را در روز پنج شنبه مورخ ۶ تیرماه با حضور دیپلمات ها، کارشناسان سازمان های بین المللی، پژوهشگران و اصحاب رسانه در هتل پله کوبورگ وین برگزار می کنند.
سفیر کشورمان افزود: این سمینار با سخنان وزیر امور خارجه ونزوئلا و ادریس جزایری، گزارشگر ویژه اقدامات قهری یکجانبه شورای حقوق بشر سازمان ملل، آغاز به کار خواهد کرد. در ادامه این سمینار، دو پنل با حضور  ۵ نفر از شخصیت های مطرح بین المللی در این زمینه، بر موضوعاتی از قبیل تحریم های یکجانبه و حقوق بین الملل، تأثیرات تحریم های یکجانبه از لحاظ حقوق بشر، تحریم های یکجانبه و مسئولیت کشورها تحت حقوق بین المللی کیفری و نقش رسانه ها در تحریم های یکجانبه و مسئولیت آنها، متمرکز خواهد شد.

وی عنوان کرد: این سمینار، پس از جمع بندی توسط مدیر جلسه، با صدور بیانیه مشترکی از سوی سه کشور در محکومیت اقدامات قهری یکجانبه، خاتمه خواهد یافت.
غریب آبادی اهداف مهم برگزاری این سمینار را اینگونه تشریح کرد: ایجاد یک فضای مناسب برای تبادل نظرات در بین جوامع دیپلماتیک، کارشناسان آکادمیک و جامعه مدنی در زمینه تأثیرات غیرقانونی مختلف تحریم های یکجانبه؛ ادبیات سازی در سطح بین المللی درخصوص تحریم های یکجانبه و مغایرت آنها با حقوق بین الملل، تبادل تجربیات در رابطه با تحریم های یکجانبه در عصر معاصر و آموزه های گذشته و نیز ارتقای آگاهی در زمینه تأثیرات منفی تحریم های یکجانبه به ویژه علیه کوبا، ایران ونزوئلا.