سردار ابوحمزه با اشاره به اینکه مردم طلبه روحانی، فاضل و متدین را قبول دارند و جان خود را برای او می دهند، بیان داشت: اگر در این شهرستان 100 طلبه وجود داشته باشد در دین و جامعه ما تحول ایجاد می شود.

به گزارش بسیج پرس, سردار غلامعلی ابوحمزه در نشست بصیرتی در شهربابک با بیان اینکه ستون اسلام و این نظام، امامت و ولایت است و در زمان غیبت کبری امام، نائب امام نقش سرپرستی و هدایت جامعه را برعهده دارد، افزود: قانون اساسی جمهوری اساسی میثاق ملی ما و بیانات امام ما میثاق معنوی ماست.

وی با اشاره به اینکه برخی این شبهه را مطرح می کنند که چرا رهبری به قیمت های بازار و ارز ورود نمی کند، بیان داشت: وظایف رهبری تعیین سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی است.

سردار ابوحمزه حل اختلاف میان قوا، انتصاب فرماندهان بالا رتبه نیروهای مسلح، انتصاب رئیس قوه قضائیه، انتصاب رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی، تعیین فقهای شورای نگهبان و بحث جنگ و صلح را از دیگر وظائف مقام معظم رهبری برشمرد.

وی مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، سیاست های داخلی و خارجی را بر عهده دولت و رئیس جمهور دانست و اظهار داشت: حل مشکلاتی نظیر تورم، گرانی، اشتغال، قیمت گذاری، تعادل در قیمت و آسیب های اجتماعی بر عهده دولت است نه بر عهده ی رهبری.

سردار ابوحمزه از برجام یاد کرد و گفت: اثراتی که برجام در کشور ما دارد ۲۵ تا ۳۰ درصد است و ۷۰ درصد آن به ضعف مدیریت بستگی در کشور بستگی دارد.

وی به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: اگر شش محور کار، تلاش، علم، محاسبه با خدا، تدبیر و درایت در هر مجموعه و مدیری باشد آن مجموعه دارای مدیریت جهادی است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تأکید کرد: اگر همه مدیران و مسئولان ما این مدیریت جهادی را داشته باشند مشکلاتمان حل می شود.

 

وی از سرنگون کردن پهپاد جاسوسی آمریکا توسط سپاه یاد کرد و اظهار داشت: ما در زمینه های دفاع، پزشکی، نانو، هسته ای پیشرفت ها و فعالیت های خوبی داریم پس می توانیم مشکلات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی را نیز حل کنیم.

وی با بیان اینکه کارهای بزرگی در عرصه های گوناگون در ۴۰ سال انقلاب انجام شده است، بیان داشت: می توان با ایستادگی، شبانه روز کار کردن و مدیربت جهادی مشکلات را حل کرد.

 

سردار ابوحمزه خطاب به مسئولان شهرستان شهربابک گفت: شما امکانات، نیرو و توانی دارید که مشکلات این شهرستان حل شود و سپاه و بسیج و مسئولان در استان نیز در رفع مشکلات شهربابک به شما کمک می کنند.

وی یاد آور شد: مقام معظم رهبری فرمودند: “مسئولان نظام جمهوری اسلامی از رأس تا ذیل نوکر مردم هستند.”

سردار ابوحمزه با اشاره به اینکه نباید در حل مشکلات به اروپائیان دلخوش باشیم چرا که آنها یک بند از برجام را عمل نکرده اند، خاطر نشان کرد: در ۴۰ سال گذشته و در تمام جنگ هایی که در خاورمیانه آمریکا نقش داشته اروپائیان نیز در کنار آمریکا بوده است.

وی با بیان اینکه حدود هزار میلیارد دلار تبادل اقتصادی بین اروپا و آمریکاست، افزود: اروپائیان دلسوز جمهوری اسلامی ایران نیستند چرا که منافعشان را که از طریق آمریکا تأمین می شود را زیر پا نمی گذارند.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان تصریح کرد: به دلیل اینکه تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی غفلت و بی توجهی کرده و مفاد ۹ گانه ای مقام معظم رهبری مشخص نمودند، به کار نبستند کار برجام به اینجا رسید.

وی با بیان اینکه با آنها باید با زبان اقتدار، عزت و حکمت صحبت کرد، یادآور شد: هر کجا ما با اقتدار و عزت حرکت کرده ایم آنها عقب نشینی کردند.

وی بیان داشت: فرانسه مهد آزادی غرب، لیبرال سرمایه داری، دموکراسی بود، اما امروز برعلیه مسئولان خاطی خود قیام کردند و به گفته خود مردم فرانسه این قیام را از مردم ایران آموختند.

سردار ابوحمزه تصریح کرد: از دیدگاه مقام معظم رهبری سه جریان انقلابی، غیر انقلابی و ضد انقلابی وجود دارد.

وی درباره خصوصیات افراد غیر انتقلابی توضیح داد: این افراد نماز و قرآن می خوانند، روزه داری می کنند، در نماز جمعه و جماعت شرکت دارند اما در جایی که باید برای انقلاب هزینه داد و از جان و مال و مقام گذشت شانه خالی می کنند و اینگونه افراد در همه قشرها هستند.

سردار ابوحمزه با اشاره به اینکه افراد انقلابی آنجا که باید هزینه دهد، سینه سپر کرده و در جبهه ها حضور پیدا می کند، اظهار داشت: نیروی غیر انقلابی در صف اول مادیات و در صف آخر معنویات، نون به نرخ روز می خورد و احتیاط می کند اما نیروی انقلابی در صف اول معنویات و در صف آخر مادیات است، حرف خود را صریح و شفاف بیان می کند.

وی با بیان اینکه ما در این انقلاب ۲۵۰ هزار شهید، ۳۲۰ هزار مجروح، ۱۱۰ هزار جانباز، بیش از ۴۰ هزار آزاده و در جنگ سوریه، بیش از دو هزار شهید دادیم، تأکید کرد: باید اسامی را رها کرد دید که چه کسی انقلابی و چه کسی غیر انقلابی است.

سردار ابوحمزه با اشاره به اینکه الان دانشگاه های ما حدود پنج میلیون نفر دانشجو و هیئت علمی دارد، هشت میلیون فارغ التحصیل و ۱۲ میلیون دختر و پسر آماده ازدواج داریم، افزود: اما تعداد روحانیون و کسانی که درس طلبگی می خوانند فقط ۳۰۰ هزار نفر هستند.

وی شهربابک را دارای جوانانی بسیار مستعد، توانمند، متدین و خوش فکر دانست و تأکید کرد: خانواده زمینه را برای طلبگی فرزندان خود مهیا و آنان را به این سمت تشویق کنند.

سردار ابوحمزه با اشاره به اینکه مردم طلبه روحانی، فاضل و متدین را قبول دارند و جان خود را برای او می دهند، بیان داشت: اگر در این شهرستان ۱۰۰ طلبه وجود داشته باشد در دین و جامعه ما تحول ایجاد می شود.