دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اهمیت ایستادگب در برابر توطئه دشمن گفت: اگر مقاومت کنیم ترامپ شکست می‌خورد

به گزارش بسیج پرس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی عصر امروز در مراسم گرامیداشت پنجاه و چهارمین سالگرد شهدای موتلفه با اشاره به اینکه امروز دنیا دنبال طراحی بی خیالی نسبت به مرگ است و جوری مراسم تدفین و تشییع را طراحی می‌کنند که مروج همین نظر باشد تا یاد مرگ از انسان دور شود و کسی از مرگ و قبرستان نترسد اظهار داشت: ما هم در کشورمان همین ماجرا را داریم و در دوران وزارت کشور هم یکی از درگیری‌های من با برخی این بود که قبرستان باید داخل شهر باشد تا یاد مرگ با انسان همراه شود نه اینکه قبرستان را از شهر خارج کنیم، اما این اتفاق رخ داده و اسم قبرستان را هم به آرامستان تغییر داده ایم.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: فلسفه شهادت به جهاد معنا می‌دهد و از اینجاست که باید گفت شهادت صرفا یک حادثه نیست که یکباره رخ دهد بلکه یک تفکر و فرهنگ است که استمرار دارد.

وی با بیان اینکه باید تفکر شهادت را در زندگی تعقیب کنیم، اظهار داشت: شهادت یعنی از مرگ نترسیدن و به سمت آن حرکت کردن چرا که شهادت به دیدار با خداوند می‌انجامد.

وی تاکید کرد: اگر ملت ما امروز این جایگاه را دارد و جلوی ترامپ می‌گوید نه و اگر رهبر ما می‌گوید ترامپ را شایسته مذاکره نمی‌دانم به این دلیل است که فرهنگ شهادت در این کشور حاکم است.

پورمحمدی تاکید کرد: دشمنان نیز سعی می‌کنند با استفاده از همین موضوع به ما ضربه بزنند و شکل گیری داعش و تاکید آنان روی موضوع جهاد و شهادت به همین دلایل است تا مذهب را برابر مذهب قرار دهند.

دبیر جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه کارگزاران و فعالان سیاسی نتوانستند فرهنگ سیاسی را در جامعه ما شکل دهند و این یکی از ضعف‌ها و مشکلات ماست تصریح کرد: ما الان حدود سیصد حزب در وزارت کشور ثبت کردیم و با ارفاق بسیار، نزدیک هشتاد یا نود حزب داریم. ما در مشخص کردن تعاریف خودمان از حزب و تحزب کم کاری داریم و تولید مناسب و تدابیر لازم را در این زمینه نداشتیم و با کمبود اقناع عمومی و کنترل افکار عمومی و فضای سیاسی مواجه ایم تا جایی که یک شایعه در فضای مجازی کاملا افکار عمومی را در دست می‌گیرد.

پورمحمدی بر همین اساس اضافه کرد: نظام اقتصادی و مدیریتی ما از آنچه در دنیا مرسوم است هم عقب است چه رسد به آنکه ما به مفاهیم دینی در این زمینه نزدیک شویم. ما، چون بینه مان در این زمینه ضعیف است وقتی دشمن می‌خواهد حمله کند به همین بخش دست می‌اندازد و دیوانسالاری نادرست و شلخته ما را در کنار اقتصاد آسیب زای مان مورد حمله قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: نیازمند یک تحول اساسی در سیاست‌ها هستیم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم و اگر راهبرد مقاومت را پیگیری کنیم ترامپ شکست می‌خورد.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان