مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل گفت: با توجه به تقارن سالروز فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر شکل گیری جهاد سازندگی و همزمان با روز قشر سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی نظر به رسالت خدمات رسانی بسیج همزمان با سراسر کشور رزمایش ملی بسیج کشاورزی، جهاد خدمت در استان اردبیل برگزار می شود.

به گزارش بسیج پرس, سروان پاسدار یوسف جلودار  اظهار داشت: با توجه به تقارن سالروز فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر شکل گیری جهاد سازندگی و همزمان با روز قشر بسیج مهندسین کشاورزی و نظر به رسالت خدمات رسانی بسیج همزمان با سراسر کشور رزمایش ملی بسیج کشاورزی، جهاد خدمت در استان اردبیل برگزار می‌شود.

وی افزود: این رزمایش روز دوشنبه ۲۷ خرداد به صورت ویدیو کنفرانس با سخنرانی سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج متسضعفین کشور آغاز و به مدت سه روز با اعزام ۳۳ گروه جهادی و متخصصین حوزه کشاورزی به روستا‌های هدف جهت خدمت رسانی به روستاییان کشاورز در ۷ شهرستان استان از جلمه، اردبیل، پارس آباد، خلخال، گرمی، مشگین شهر، نمین و نیر برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این طرح را آموزش‌های لازم به کشاورزان عنوان کرد و گفت: احیاء تلاش‌های خالصانه و مجاهدانه جهادگران در مناطق روستایی به عنوان مهمترین راهبرد برای پیروزی در جنگ تحمیلی اقتصادی، سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل اقدام به برگزاری این رزمایش در سراسر استان نموده است.

جلودار با بیان اینکه از ظرفیت گروه‌های جهادی فعال در استان استفاده خواهد شد، تصریح کرد: امروزه یکی از مصادیق عملی کارآمدی نظام مقدس جمهوی اسلامی ایران در رفع مشکلات مناطق محروم می‌باشد و در همین راستا گروه‌های جهادی اعزامی در حوزه‌های آموزش و ترویج کشاورزی، ازائه خدمات مشاوره به کشاورزان، بهداشت و درمان دامها، محدودیت یابی و نیازسنجی اراضی کشاورزی فعالیت خواهند داشت.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل با اشاره به طرح اعتلای بسیج همگام با کشاورز بیان کرد: در این رزمایش از ظرفیت‌های مربیان و کارشناسان فعال این طرح به صورت تیم تک تخصصی از رشته‌های مختلف کشاورزی در حوزه زراعت، باغبانی، دامپروری و امور دام استفاده خواهد شد.