معاون پدافند غیر عامل کشور گفت: استفاده از ابزارها و سیستم بومی و محلی به دور از بستر اینترنت و مقابله با تهدیدات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در اولویت برنامه پدافند غیرعامل است.

به گزارش بسیج پرس، معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور در شورای پدافند غیرعامل کشور که با حضور استاندار ظهر یکشنبه در استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: موضوع پدافند غیرعامل از مسائل اجتناب ناپدیر است و خیلی کشورها مصونیت‌های زیادی در زیرساخت‌ها ایجاد کرده اند اما در کشور ایران کمی دیرتر وارد این حوزه شدیم که باید به سرعت عقب ماندگی‌ها جبران شود.

وی بیان کرد: برخی تأسیسات و زیرساخت‌ها قبل از انقلاب ایجاد شده که مسائل پدافندی در آن رعایت نشده اما در یک دهه گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته و رویکرد مسئولان جدی تر شده است.

آمایش و جانمایی تجهیزات در پدافند غیر عامل جدی است

معاون سازمان پدافند غیر عامل کشور یادآورشد: آمایش و جانمایی و تأمین تجهیزات نرم افراری و سخت افزاری در حوزه پدافند غیر عامل اهمیت زیادی دارد و اگر به آن توجه کنیم بخش زیادی از تهدید انرژی و برق برطرف می‌شود و مصون سازی صورت می‌گیرد که در این راستا با تلاشی که در سطح سازمان صورت می‌گیرد تهدیدات را شناسایی کرده ایم تا برای رفع آن اقدام کنیم.

کارشناس امور پدافندغیر عامل کشور تصریح کرد: در حوزه سایبری می‌بایست از سیستم عمل‌های بومی و محلی به دور از بستر اینترنت استفاده کنیم تا تهدید نشویم و آسیب نبینیم.

وی بیان کرد: یکی از موارد استفاده دشمن از شبکه‌های اجتماعی برای شایعه سازی و تخریب شخصیت‌های نظام است که در این بخش نیز باید مراقبت‌های لازم صورت گیرد.

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهارداشت: دشمنان با فشار اقتصادی، سیاسی، عملیات روانی و اجتماعی در صدد مقابله با ایران اسلامی برآمده اند اما با وحدت و انسجام داخلی می‌توان این نقشه‌ها را خنثی کرد.

دشمنان به تعهدات برجام عمل نکردند

وی گفت: در برجام مسئولان کشور تلاش کردند تا از حقوق کشور صیانت شود و به همه تعهدات عمل کردند اما با گذشت دو سال عملاً اقدامی از سوی طرف دیگر صورت نگرفت ولی آمریکا دنبال تعامل معمولی هم نبود و یک گام برنداشتند فقط فروش چند هواپیما و گشایش محدود مالی هیچ دردی را درمان نکرد.

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور یادآورشد: وقتی دشمنان سال قبل هم از برجام خارج شدند فکر کردند می‌توانند امتیاز بیشتری بگیرند ولی ما صبر کردیم تا اردیبهشت ماه امسال که اعلام شد در هر دو ماه یک گام به خروج از برجام نزدیک خواهیم شد.

وی اظهارداشت: گذشت زمان قبلاً به نفع دشمن بود تا فشارها بر کشور بیشتر شود و هر گاه با یک شرایط جدید روبرو بودیم، فشار سیاسی و فشار اقتصادی بیشتر می‌شد تا با ایجاد موانع در مسیر فروش نفت موجب تشدید فشار به مردم شوند تا ما را تسلیم کنند اما با تدبیر انجام شده هر دو ماه دو اقدام صورت خواهد گرفت تا به خواسته‌های خود برسیم.

معاون سازمان پدافندغیر عامل کشور اضافه کرد: وقتی دشمنان دیده اند شرایط تغییر کرده و شاید تا یک سال آینده ایران با طور کامل از برجام خارج شود عده‌ای را واسطه و گسیل کردند و نشان دادند برداشت از آینده مثبت نیست و نگران شده اند.

وی گفت: جمهوری اسلامی به دستور رهبری یک سری اقدامات آمادگی از خود نشان داد و دشمن متوجه شد و پیغام داد دنبال جنگ نیستیم اما باید دانست امروز امریکا قادر به جنگ با ایران نیست و شرایط یک حمله نظامی علیه ما را ندارد اما بشدت مراقب هستیم تا غافلگیر نشویم.

کارشناس پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: با همه تهدیدات سخت و نرم به لطف پروردگار کشور به نقطه‌ای رسیده که دشمن ناامید و مستاصل شده و نتوانسته سناریوهای خود را در ایران پیاده کند.

وی بیان کرد: وقتی رهبری حتی نامه ترامپ را نگرفتند نشانه قوت جمهوری اسلامی است و به لطف الهی امروز ایران در شرایط دفاعی و نظامی بسیار مطلوبی است که قادر است اگر دشمنان به ما آسیب بزنند به شدت به آنها آسیب وارد کند و مطمئن باشید دشمن هرگز شرایط پذیرش هیچ صدمه‌ای را ندارد.

 

منبع:مهر