رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت:‌در جلسه دو هفته پیش برخی احزاب درباره طرح پارلمان اصلاحات رویکرد‌ها و پیشنهادات جدیدی داشتند که قرار شد کمیته سیاسی آن را بررسی کند و پس از بررسی دوباره به صحن شورا برگردد.

به گزارش بسیج پرس ,مهدی مقدری دبیرکل سازمان عدالت و آزادی و رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درباره تعیین و تکلیف طرح پارلمان اصلاحات در این شورا گفت: طرح پارلمان اصلاحات مصوبه مشخصی است و در جلسه دو هفته پیش برخی احزاب در این خصوص رویکرد‌ها و پیشنهادات جدیدی داشتند که قرار شد کمیته سیاسی آن را بررسی کند و پس از بررسی دوباره به صحن شورا برگردد.

وی افزود:درباره اینکه برخی‌ها می‌گویند که پارلمان اصلاحات به انتخابات مجلس نمی‌رسد باید بگوییم که قید زمانی برای ما ملاک نیست و هدف ما بررسی جامع‌تر این طرح است.

پارلمان اصلاحات که این روزها شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را درگیر خود کره است، ۱۱ سال قبل توسط «محمدعلی نجفی» که این روزها به دلیل پرونده قتل همسرش در زندان به سر می‌برد، کلید خورد.

اصلاح‌طلبان می‌گویند که با طرح پارلمان اصلاحات که نوعی سهمیه‌بندی در میان احزاب اصلاح‌طلب است می‌توان تجربه ۲۴ خرداد ۹۲ را به یک رویه سیاسی دائمی تبدیل کنند و  رفتارهای منسجم‌تری داشته باشند.

پارلمان اصلاحات (یا نام‌های مشابهی مانند مجمع ملی اصلاح‌طلبان) پس از انتخابات سال ۹۶، از سوی مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری مجدد در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مطرح شد اما از همان ابتدا به مذاق عده‌ای خوش نیامد.

آنهایی که در شورای عالی اصلاح‌طلبان نشسته و دور عارف به عنوان رئیس این شورا گرد آمده‌اند با طرح پارلمان اصلاحات موافق نیستند و معتقدند که در قالب همین شورا هم می‌توان فعالیت کرد اما احزاب اصلاح‌طلب نمی‌پذیرند چرا که احزاب معتقدند شأن و جایگاهشان در شورای عالی درست در نظر گرفته نشده است.

طبق اظهار نظر فعالان حزبی اصلاح‌طلب پارلمان اصلاحات بیش از اینکه همانند شورای عالی سیاست گذاری بر روی اشخاص حقیقی تکیه داشته باشد بر احزاب تکیه دارد.

احزاب اصلاح‌طلب این روزها در روند بررسی طرح پارلمان اصلاحات دچار اختلاف شده‌اند و طبق پیگیری‌های خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، اختلاف نیز در «ماده ۹» این طرح است.

 

منبع:فارس