رییس بازرسی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه دشمنان در فضای مجازی کارهای گسترده‌ای را برای تخریب اعتقادات جوانان و دین آغاز کرده‌اند، گفت: باید برای مقابله با تهدیدات فضای مجازی دشمن عزم ملی داشت.

به گزارش بسیج پرس، امیر سرتیپ خلبان محمد قراباغی رییس بازرسی ارتش جمهوری در مراسم اولین همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: در راستای دستور امیر فرماندهی ارتش درخصوص مشارکت در حفظ محیط زیست تفاهم نامه هایی را با مراکز علمی داشتیم و آموزش اساتید را نیز در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: ارتش در گذشته هرجا که رزمایشی انجام می داد فقط وظیفه پاکسازی آن محل را داشت اما پس از دستور امیر فرماندهی ارتش مشارکت جدی در بحث حفظ محیط زیست را خواهد داشت.

امیر قراباغی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی بسیار گسترده است، گفت: امروز آسیب های بسیاری از طریق فضای مجازی وارد جامعه شده است؛ فضای مجازی که امروز مورد بهره‌مندی ما قرار گرفته برای علم و تکنولوژی موثر است اما تهدیدات نیز محسوب می‌شود.

رییس بازرسی ارتش تاکید کرد: اگر ما بخواهیم از زندگی هوشمند استفاده کنیم، باید تهدیدات آن را نیز بشناسیم.

وی اضافه کرد: برای دستیابی به راهکار مناسب آسیب های اجتماعی بالاخص در حوزه فضای مجازی در مرحله نخست باید شناخت درستی از این آسیب ها پیدا کرد.

امیر قراباغی به فعالیت دشمنان در فضای مجازی برای تخریب دین اشاره و تصریح کرد: برای تخریب اعتقادات جوانان و دین حجم وسیعی از تخریب ها از سوی دشمن صورت می‌گیرد که اگر عزم ملی در این زمینه ها نباشد ما را دچار مشکل می‌کند.

منبع:ایسنا