نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: آمریکا فکر می‌کرد با تشدید تحریم‌ها، تهدید و نمایش ناوهای جنگی‌اش در خلیج فارس می‌تواند ایران را هراسان پای میز مذاکره بیاورد و خواسته‌هایش را جهت پذیرش بی‌چون و چرا دیکته کند؛ این در حالی است که این موضوع در واقعیت محقق نخواهد شد.

به گزارش بسیج پرس,«محمداسماعیل سعیدی» نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی  تبریز با اشاره به تغییر لحن آمریکایی‌ها در قبال ایران اظهار داشت: رصد سخنان و مواضع مقامات ارشد آمریکا در قبال ایران حکایت از عقب‌نشینی آنان دارد.

وی افزود: ترامپ فکر می‌کرد با تشدید تحریم‌ها، تهدید و نمایش ناوهای جنگی‌اش در خلیج فارس می‌تواند ایران را هراسان پای میز مذاکره بیاورد و خواسته‌هایش را جهت پذیرش بی‌چون و چرا دیکته کند؛ اما مقاومت ملت و تدابیر رهبر انقلاب، نقشه دشمنان را خنثی کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس برجام را آیینه عبرت برای دلدادگان به آمریکا و وعده‌های دروغین غرب دانست و تصریح کرد: چند سال قبل با رویای حل تمام مشکلات و رفاقت با آمریکا، بر سر پیشرفت‌های هسته‌ای کشورمان مانع تراشیدند و حال می‌بینیم هیچ‌یک از وعده‌هایشان به سرانجام نرسیده و تحریم‌ها و تهدیدها پابرجاست.

وی تاکید کرد: بیش از هر زمان دیگری برای مسئولین و ملت غیور ایران دشمنی آمریکا ثابت شده است و همه بر این باورند آنچه سایه جنگ را از سر کشور دور می‌کند مقاومت است؛ همان مقاومتی که رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس کلید زدند و جهان استکبار را به زانو درآوردند.

 

منبع:دفاع پرس