رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: طی24 ساعت گذشته، 36 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

به گزارش بسیج پرس, سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا با اعلام خبر فوق اظهار داشت: براساس تجزیه و تحلیل آمارها در جاده‌های برون‌شهری طی شبانه روز گذشته ۲۸ نفر کشته و ۲۹۸ نفر مجروح شده؛ همچنین در درون شهرها نیز هشت نفر کشته  و ۳۸۲ نفر مجروح شدند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد: بیشترین علل رخ داده حوادث رانندگی در این مدت، عدم توجه به جلو با سهم ۳۱ درصدی بوده است.

وی به مهم‌ترین تصادفات شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: در پی واژگونی یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ در شهر قم ۲ نفر کشته شدند که علت این حادثه در دست بررسی است.

 سرهنگ رحمانی افزود: حوالی ساعت ۱۶ و ۴۰ دقیقه روز گذشته در کیلومتر ۹۱ محور اسدیه نخواب فرعی دره‌چرم استان خراسان جنوبی در پی واژگونی یک دستگاه وانت پیکان ۷ نفر مجروح شدند که به علت حادثه تخطی از سرعت مطمئنه بوده است.

این مقام ارشد راهور ناجا گفت: همچنین حوالی ساعت ۵۰ دقیقه بامداد یکشنبه در کیلومتر ۱۵ محور هراز در استان مازندران در پی تخطی از سرعت مطمئنه یک دستگاه وانت نیسان و برخورد آن با اتوبوس (مان) یک تن مجروح شدند.

وی از حریق یک دستگاه اتوبوس در کیلومتر ۴۰ محور بردسکن سبزوار در استان خراسان رضوی خبر داد و خاطرنشان کرد : این حادثه که در ساعت ۴:۳۰ بامداد یکشنبه به دلیل نقص فنی رخ داد بدون تلفات بود و کشته و مجروحی نداشت.