فدراسیون جهانی وزنه‌برداری عملکرد وزنه‌بردار نوجوان کشورمان در مسابقات جهانی جوانان را مورد تمجید قرار داد.

به گزارش بسیج پرس,مسابقات قهرمانی جوانان جهانی امروز با برگزاری مسابقات دسته ۱۰۹+ کیلوگرم مردان به پایان رسید که با جابه جایی چندین رکورد جهانی توسط علیرضا یوسفی، ورزشکار ایرانی همراه بود.

البته در نهایت لالایان از ارمنستان مدال‌های طلای دوضرب و مجموع را به دست آورد تا دهمین وزنه‌بردار ارمنی باشد که در رده سنگین وزن به عنوان عنوان قهرمان جهان (۴۱۹ کیلوگرم) رسیده است.

علی داوودی از ایران در یک‌ضرب بالاتر از لالایان با ۱۹۳ کیلوگرم به مدال طلا رسیده بود. یوسفی نیز با ۱۷۱ کیلوگرم چهارم شد، اما ۲ بار برای اولین بار در رده جهانی جوانان، رکورد ۱۶۳ و بلافاصله ۱۷۱ کیلوگرم رده سنی نوجوانان را ارتقا داد و به نام خود ثبت کرد.

نماینده ارمنستان در دوضرب ۲۲۷ کیلوگرم را ثبت کرد تا در مجموع و نتیجه نهایی با ۴۱۹ کیلوگرم و یک کیلوگرم بیشتر از داوودی، مدافع عنوان قهرمانی سال گذشته، مدال طلا را بدست آورد.

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در ادامه گزارش خود آورده است: این وزنه‌بردار ۱۵ ساله ایرانی که پیش از این قهرمان المپیک جوانان شده است، مدال نقره دوضرب و برنز مجموع را کسب کرد و ۴ رکورد جهانی دیگر را در این راه به نام خود ثبت و ارتقا داد. وی رکورد دوضرب نوجوانان جهان را از ۲۱۲ کیلوگرم به ۲۲۵ کیلوگرم ارتقا داد و در نهایت رکورد مجموع را با ۳۹۶ کیلوگرم به نام خود ثبت کرد.