سجاد گنج زاده و صالح آباذری در نیمه نهایی وزن 84+ کیلوگرم چهارمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان با شکست حریفان خود به فینال مسابقات راه یافتند و برای رسیدن به طلا فردا باید با هم رقابت‌ کنند.

به گزارش بسیج پرس, دومین روز از چهارمین مرحله لیگ برتر کاراته وان با حضور ۵۴۳ کاراته کا از ۷۶ کشور در شهر شانگهای چین در حالی پیگیری می‌شود که نمایندگان کاراته ایران در چارچوب این رقابت‌ها به مصاف حریفان خود رفته‌اند و این رقابت‌ها همچنان ادامه دارد.

امروز(شنبه) در دومین روز از این مسابقات و در وزن ۸۴+ کیلوگرم، صالح آباذری در نیمه نهایی این رقابت‌ها به مصاف “جاناتان هورنه” آلمانی رفت و در پایان با نتیجه یک بر صفر این کاراته‌کا را شکست داد و به فینال این رقابت‌ها راه یافت. کاراته کای آلمانی ،طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۹، ۲ برنز کاراته وان های ۲۰۱۹و طلای قهرمانی جهان ۲۰۱۸ را در کارنامه خود دارد. آباذری در دور اول با نتیجه یک بر صفر حریف اکوادور را شکست داد. دور دوم نیز نماینده روسیه را ۲ بر صفر شکست داد. دور سوم نیز نماینده فرانسه را یک بر صفر شکست داده بود.

سجاد گنج زاده در نیمه نهایی به مصاف “گوگیتا آرکانیا” ار گرجستان رفت و در نهایت با نتیجه ۲ بر یک این کاراته کا سر نشانس را شکست داد. “گوگیتا”یک طلا و یک نقره کاراته وان های ۲۰۱۹ و یک طلا و یک برنز قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارد. گنج زاده در دور اول نماینده صربستان را ۲ بر صفر شکست داد.وی در دور دوم نماینده هلند را با نیتجه ۳ بر صفر شکست داد و در دور سوم نیز نماینده بلژیک را یک بر صفر شکست داد.

لازم به یادآوری است، روز گذشته بهمن عسگری در وزن ۷۵- کیلوگرم و سیدعلی کریمی در وزن ۶۷- کیلوگرم به فینال چهارمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان چین راه یافتند. مجید حسن نیا و طراوت خاکسار هم به دیدار رده بندی راه یافتند. امروز در دومین روز از این مسابقات، زیتا علیپور در کومیته انفرادی وزن ۶۱- کیلوگرم بانوان از گردونه رقابت‌ها حذف شد. در همین وزن آل سعدی در گروه شانس مجدد برای کسب مدال برنز تلاش می‌کند. در وزن ۸۴- کیلوگرم مردان مهدی قراری زاده فردا برای رسیدن به مدال برنز تلاش خواهد کرد و در همین وزن ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کشورمان نیز برای رسیدن به مدال برنز جدال خواهد کرد. مهدی خدابخشی نیز به جدول شانس مجدد راه یافت. روز گذشته نیز علی اصغر آسیابری، امیرمهدیزاده، امیررضا میرزایی، فاطمه صادقی و سارا بهمنیار هم از دور مسابقات حذف شدند.