یک دانشجوی برتر بسیجی ادامه دادن راه و مکتب امام را ضرورتی مهم خواند و گفت: امروز هم راه امام و فکر امام و هدف امام برای ملت ایران و امت اسلامی وسیله‌ی نجات است.

به گزارش بسیج پرس, مصطفی یار محمدی دانشجوی بسیجی برتر در جشنواره ملی شهید آوینی(ره) و پژوهشگر تاریخ معاصر ؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطر امام خمینی(ره) و آرزوی توفیق برای رهبرمعظم انقلاب اسلامی گفت: ایام خرداد ماه متبرک به ایامی است که از ابتدای آن تا پایان آن ملت ایران و حتی جهانیان را ناخودآگاه به یاد امام بزرگوار می اندازد.

پژوهشگر برتر بسیجی افزود: از مدیریت در دفاع مقدس تا قیام ۱۵ خرداد و نهایت رحلت آن عزیز سفر کرده که همگی درس بزرگی برای آینده انقلاب اسلامی هستند و به عنوان گنج گران بهای انقلاب یاد می شود و هر ساله به این جهت این سه بزرگداشت را برگزار می کنیم و در واقع امام خمینی(ره) حقیقت همیشه زنده و ماندگار است.

این کارشناس سیاسی دو بعد معنویت و عقلانیت را از ویژگی های بارز امام خواند و گفت: تفکر امام از دوران مبارزات تا تأسیس و شکل دهی انقلاب اسلامی و اداره آن و از همه مهمتر مدیریت در دفاع مقدس به عنوان هسته معنوی رزمندگان از مهمترین پدیده های تاریخ هستند.

یارمحمدی با اشاره به اینکه راه امام(ره) در چهل سال انقلاب اسلامی توانسته کشور را از مقاطع مختلف و پیچ های حساس نجات دهد افزود: ملت ایران علاوه بر ارادت قلبی و محبت صمیمی که به امام بزرگوار در طول سالها داشته اند ثابت کرده اند که علاوه بر این راه امام، مکتب نورانی ایشان را به عنوان چراغ راه زندگی فردی و اجتماعی خود قرار داده اند.

وی با بیان اینکه وجود رهبرانی مدبر به انقلاب اسلامی چنین جایگاهی بخشیده بیان داشت: مهمتر از مکتبی که امام برای ملت ایران به یادگار گذاشته وجود خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه ای است که نگذاشته در این سی سال راه و مکتب امام به انحراف کشیده شود و اکنون باید این موضوع مورد بحث قرار گیربد.

پژوهشگر برتر بسیجی با تأکید بر اینکه راه امام عزّت دنیا و عزّت در ملأ اعلیٰ را برای ملت ایران می آورد گفت: در واقع دو مولفه مهم برای این رهبری در نظام اسلامی محوریت قرار گرفته و آن ابتدا اعتماد به خداوند و توجه به قدرت و نصرت او و دوم بی اعتمادی به دشمن و شناخت دشمنی های او توانسته این رهبری در نظام اسلامی را شاخص و برتر کند.

وی در این خصوص تصریح کرد: امام و مقام معظم رهبری با اعتقاد و اعتمادی که به خداوند داشتند توانستند قلوب مردم را به خود جلب کنند.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه وقتی مردم در صحنه بیایند خود به خودی ظرفیت های بی نظیر قدرت مردم هم به میدان می آید اضافه کرد: در نهایت این ظرفیت ها می شود باوری که امام و مقام معظم رهبری دارند و آن عنصر “ما می توانیم” است که این عنصر خود باعث ناتوانایی دشمن در همه توطئه ها شده است.

وی با اشاره به دیگر ویژگی های رهبری در انقلاب اسلامی افزود: ساده زیستی و مردمی بودن این دو رهبر الهی از چندین سال قبل از شکل گیری انقلاب همواره جلب توجه بوده و دقیقا این مورد آنچیزی است که هیچکدام از رهبران دنیا از آن برخوردار نیستند.

یارمحمدی استکبار و استعمار ستیزی را از دیگر ویژگی رهبری در نظام اسلامی دانست و گفت: هم امام بزرگوار و هم خلف صالح ایشان از این ویژگی برخوردار بوده اند و در طول رهبری های خود هیچ گاه از دشمن و خدعه ها و توطئه های آنها غافل نشدند و همواره هم خود آماده باش بوده اند و هم ملت انقلابی را آماده نگه داشته اند.

وی در این خصوص ادامه داد: قاطعیت و تصمیم های انقلابی و شجاعانه مبتنی بر عقلانیت اقتدار رهبری را در نظام اسلامی همواره مورد توجه قرار داده که از نمونه های آن می توان به در دوران امام به عزل منتظری اشاره کرد و در دوران حضرت آقا هم می توان بیانات ایشان در دیدار اخیر ایشان در برابر توطئه های دشمنان و عنوان کردن محورهای “تغییر محاسبات و تسلیم شدن مسئولان” و “فاصله گرفتن مردم از نظام” نیز یاد کرد.

پژوهشگر برتر بسیجی با اشاره به ناتوانایی در برابر توصیف رهبری در نظام اسلامی تصریح کرد: اگر بخواهیم از مدیریت های این رهبران الهی نظام اسلامی بگوییم واقعا توان بیان وجود ندارد و لازم است اندیشکده ها و دانشگاه ها در بیان و تبیین رهبران الهی نظام اسلامی کارهای تحقیقاتی گسترده ای را در کشور انجام دهند.

یارمحمدی در پایان خاطر نشان کرد: استان مرکزی به دلیل مهد امام خمینی(ره) باید توجه بیشتری به این موضوع داشته باشد و خوشبختانه امروز به برکت برگزاری کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس فعالیت های شاخصی در استان انجام می شود که قابل تقدیر است.