معاون فرهنگی مسجد جمکران از اجرای برنامه «عهد مقاومت» در ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد و عید فطر در این مسجد خبر داد و گفت: با تأکید تولیت مسجد، شرایط استراحت و اسکان زائران حرم امام خمینی(ره) که از مسیر جمکران عبور می‌کنند، فراهم شده است.

برنامه‌های مسجد جمکران برای ۱۴ و ۱۵ خرداد/ اسکان زائران حرم امام (ره) در جمکران

به گزارش بسیج پرس، حجت‌الاسلام یاسین حسین‌آبادی، معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران درباره ویژه‌برنامه‌های مسجد مقدس جمکران برای ۱۴ و ۱۵ خرداد و نیز عید سعید فطر، اظهار کرد: با توجه به تقارن زمانی، انتهای رمضان‌المبارک با سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد و نیز فرارسیدن عید سعید فطر، میعادگاه منتظران برنامه‌های متنوعی را برای مخاطبان جوان، نوجوان و خانواده تدارک دیده است.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه این برنامه‌ها با شعار «عهد مقاومت» اجرا می‌شود، تصریح کرد: این برنامه‌ها از روز جهانی قدس یعنی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان آغازشده و تا نیمه خرداد، مصادف با عید سعید فطر ادامه می‌یابد.

وی در تشریح چرایی انتخاب این شعار برای ویژه‌ برنامه‌های مسجد مقدس جمکران، بیان کرد: آیه شریفه «أَلَمْ أَعْهَدْ إِلَیکُمْ یا بَنِی آدَمَ أَن لاَّ تَعْبُدُوا الشَّیطَانَ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌ مُّبِینٌ» مبنای انتخاب این شعار است، چراکه از ما عهدی گرفته‌شده تا در مقابل مکاید شیطان و اعوان‌ و انصار آن مقاومت کنیم چنان‌که مردم ایران اسلامی با همین مقاومت از زیر یوغ مستکبران خارج شدند.

حسین‌آبادی با اشاره به برپایی نمایشگاه «عهد مقاومت» به همین مناسبت، بیان کرد: این نمایشگاه موضوعات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را شامل می‌شود. همچنین، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، جلسات وعظ و خطابه و برپایی ایستگاه عکس «عهد مقاومت» به‌منظور عکس گرفتن زائران با مفاهیم و موضوعات مقاومت برای این ایام پیش‌بینی شده است.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به‌ویژه‌برنامه‌این مسجد برای سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، ابراز کرد: سه‌شنبه، ۱۴ خرداد ویژه‌برنامه‌ای به‌منظور تبیین سیره رفتاری امام خمینی(ره) در خانواده با سخنرانی حجت‌الاسلام علیرضا تراشیون برگزار و دعای پرفیض توسل بانوای حاج عباس حیدرزاده زمزمه می‌شود.

وی اعلام کرد: صبح چهارشنبه، ۱۵ خرداد همزمان با روز عید سعید فطر از ساعت ۷ صبح دعای ندبه با حضور منتظران زمزمه و سپس از ساعت ۸ صبح نماز عید سعید فطر به امامت آیت‌الله مرتضی مقتدایی، اقامه می‌شود.

حسین‌آبادی تصریح کرد: بنابر تأکید تولیت مسجد، برنامه ویژه‌ای برای خدمت‌رسانی به زائران حرم امام خمینی(ره) که از مسیر مسجد مقدس جمکران عبور می‌کنند، تمهید شده است تا بتوانند برای استراحت و اسکان از شبستان‌های مسجد استفاده کنند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران در پایان خاطرنشان کرد: آیین پرفیض دعای کمیل این هفته نیز پنجشنبه، ۱۶ خرداد با سخنرانی حجت‌الاسلام صادقی و مداحی مجتبی رمضانی و مراسم دعای ندبه جمعه، ۱۷ خرداد با سخنرانی حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی و قرائت دعا توسط حاج مجتبی رمضانی برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : فارس