مسئول بسیج فرهنگیان استان مرکزی از برگزاری اجلاسیه ۱۲۰۰ شهید فرهنگی و دانش آموز استان مرکزی خبر داد.

به گزارش بسیج پرس، محمد گلی مسئول بسیج فرهنگیان استان مرکزی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای فرهنگی و دانش آموزی بیان کرد: اجلاسیه ۱۲۰۰ شهید فرهنگی و دانش آموزی استان مرکزی که قریب به ۲۰ درصد از شهدای استان را شامل می‌شود در ۳۰ خرداد با حضور وزیر آموزش و پرورش در استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای برگزاری این اجلاسیه یک سال برنامه‌ریزی شده است، افزود: برنامه‌های مختلفی در خصوص برگزاری این اجلاسیه در حوزه فرهنگیان، دانش آموزان و اولیا دانش‌آموزان صورت گرفته است. نامگذاری خیابان‌ها و میادین با نام شهدای فرهنگی و دانش آموز و فرهنگی در سطح استان و بیش از ۱۰۰ مکان از آموزش و پرورش با نام شهدای فرهنگی و دانش آموز نامگذاری شده که کار مبارکی بوده است.

گلی با بیان اینکه برنامه‌های همچون تلاوت قرآن و ختم قرآن که پیش‌بینی شده که ۴۰۰ دوره ختم قرآن در سطح مدارس انجام شود یادآور شد: با اتمام این اجلاسیه کار ما تمام نمی‌شود برخی کارهای ما در سال‌های آینده استمرا دارد که یکی از آنها ختم قرآن‌های تک برگی است که به صورت گردشی در مدارس انجام می‌شود و ثواب آن به روح شهدای فرهنگی و دانش آموز می‌رسد.

 

منبع:ایسنا