دارنده مدال برنز رقابت های قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۵ با تاکید براینکه سرمربی برکنار شده تیم ملی در حق بسیاری از بوکسورهای ایران اجحاف کرد، گفت: چند سال قبل «اکبر احدی» گفت تا زمانی که در تیم ملی باشم اجازه نمی دهم به رقابتی اعزام شوی که متاسفانه این مساله را علنی کرد.

به گزارش بسیج پرس,«رضا مرداخانی» بوکسور سنگین وزن کشورمان در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: قرار است رقابت های انتخابی تیم ملی روز ۱۲ خردادماه برگزار شود و با تمریناتی که زیر نظر مربی خود دارم برای حضور در این مسابقات آماده می شوم.

وی افزود: مدتی در اردو و تیم ملی نبودم و اکنون با قدرت تمرینات را ادامه می دهم تا بتوانم نظر مثبت کادر فنی را با عملکرد مناسب در انتخابی تیم ملی جلب کنم. البته می دانم که حریفان بسیار خوبی در سنگین وزن دارم و قطعاً کار سختی خواهم داشت.

مرادخانی در پاسخ به این سوال که چرا مدت ها از تیم ملی دور بود، گفت: جامعه بوکس؛ من را از نظر اخلاقی و فنی تایید می کنند، اما متاسفانه سال ها به خاطر تصمیمات احدی که نمی دانم چه مشکلی با من نداشت، در تیم ملی پشت خط «علی مظاهری» بودم.

این بوکسور اظهار داشت: می خواهم خاطره تلخی را بگویم تا جامعه بوکس به عمق اتفاقاتی که در گذشته رخ داد، پی ببرند. زمانی «ولادمیر دورتسوف» اوکراینی سرمربی تیم ملی بود و احدی به عنوان مربی او را همراهی می کرد. در آن زمان سرباز بودم و برای گرفتن خروجی به وزارت ورزش رفتم.

وی افزود: همزمان احدی را در وزارت دیدم که او در عین ناباوری به من گفت که اصلاً در فهرست نفرات اعزامی به مسابقات روسیه نیستم که به دنبال خروجی آمده ام و با ناراحتی وزارت را ترک کردم.

مرادخانی گفت: در تمرین عصر همان روز «دورتسوف» سراغم آمد و گفت چرا انگیره ندارم و ماجرا را برای این مربی تعریف کردم که باعث تعجبش شد، چراکه این مربی من را در فهرست اعزام قرار داده بود. وی با عصبانیت از احدی توضیح این صحبت غیر واقعی اش را خواست که متاسفانه احدی نیز تکذیب کرد.

این بوکسور سنگین وزن عنوان کرد: همان موقع احدی به من گفت تا زمانی که در تیم ملی پست داشته باشد اجازه نمی دهد اعزام شوم که متاسفانه این تصمیم عجیبش را عملی کرد. باید این واقعیت را بگوییم که سرمربی برکنار شده تیم ملی در حق بسیاری از بوکسورهای ایران ظلم کرد و اکنون تعدادی از آنان مجبور به ترک کشور شدند.

وی در خصوص کادر فنی جدید تیم ملی ایران، گفت: اعضای کادر فنی جدید تیم ملی همه از بزرگان این رشته هستند و خوشحالم که اخلاق و دوستی در تیم ملی دوباره شکل گرفته است. یقین دارم این تیم با دوستی و وفاق به موفقیت می رسد.