دارنده دو نشان طلای قهرمانی آسیا و عضو شورای فنی فدراسیون بوکس گفت: در حال حاضر می‌بینیم که بوکس ایران دنده عقب و با سرعت بالا در حال حرکت است و فکر می‌کنم با این روند به زودی بوکس ایران نابود خواهد شد.

 به گزارش بسیج پرس, محمدرضا صمدی در پاسخ به این سؤال که شما به عنوان عضو شورای فنی فدراسیون بوکس، در حال حاضر شرایط بوکس ایران را  چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: متأسفانه وضعیت بوکس ایران خیلی خراب است. در حال حاضر می‌بینیم که بوکس ایران دنده عقب و با سرعت بالا در حال حرکت است و فکر می‌کنم با این روند به زودی بوکس ایران نابود خواهد شد.

دارنده نشان نقره بازی‌های آسیایی هیروشیما در پاسخ به این سوال که گویا در شورای فنی تصمیم بر این بود که سرمربی بوکس ایران از کشور قزاقستان انتخاب خواهد شد، اما هنوز خبری از حضور مربی خارجی نیست، آیا موضوع حضور مربی قزاق در ایران منتفی شده است یا خیر، گفت: گویا موضوع حضور مربی قزاق در ایران در حد همان حرف و حدیث بود. آقایان موضوع  توافق با مربی سه ستاره قزاق را مطرح کردند و حتی اعلام کردندکه به توافق اولیه نیز رسیده‌اند، اما گویا این موضوع فقط در حد حرف بود. تا جایی که من اطلاع دارم، موضوع حضور مربی قزاق در ایران منتفی شده است و این یک سناریویی بود که دست‌های پشت پرده نوشته بودند تا کادرفنی را برکنار کند.

دارنده نشان طلای مسابقات قهرمانی آسیا در ادامه صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: قرار بود برای انتخاب مربی، مدیرفنی و دیگر اعضای کادرفنی با تصمیم شورای فنی به جمع‌بندی برسیم، اما ما که نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاد، فقط باخبر شدیم که رئیس فدراسیون تمام نفرات را انتخاب و معرفی کردند. خیلی راحت بگویم، باندبازی در بوکس ایران بیداد می‌کند و کسی هم که مسئولیت فدراسیون را برعهده دارد، سردرگم است و نمی‌داند چطور باید تصمیم بگیرد.

دارنده دو نشان طلای مسابقات قهرمانی آسیا در واکنش به این سوال که آیا می‌شود یک مقدار در مورد اعضا شورای فنی شفاف تر صحبت کنید؟ گفت: بله، واقعیت این است، روزی که شورای فنی تشکیل شد، ۸ نفر اعضای این شورا بود که با رئیس فدراسیون ۹ نفر می‌شدیم، اما بعد از اینکه تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا نتیجه نگرفت به یکباره دو نفر به صورت خیلی عجیب به اعضای شورای فنی اضافه شدند! در نهایت با رای همان دو نفر و مخالفان احدی که در شورای فنی هستند، کادر فنی برکنار شد، ضمن اینکه تمام این مسائل از پیش تعیین شده بود. رئیس فدراسیون استکی را به عنوان مدیرفنی تیم‌های ملی معرفی کرد و تعدادی از مربیان را نیز به عنوان مربی تیم ملی منصوب کرده است. علیرضا استکی ده سال مربی بدنساز، مربی تیم ملی و در مقطع کوتاهی به عنوان سرمربی تیم ملی فعالیت کرد، اما سوال من این است او چه رزومه‌ای در طول این سال‌ها داشته که ثوری او را به عنوان مدیرفنی تیم ملی انتخاب کرده است؟! این نشان می‌دهد صالحی نایب‌رئیس فدراسیون به خاطر حمایت‌های مالی نفوذ زیادی روی ثوری دارد و به همین دلیل موفق شده دوست خود را به این شکل حمایت کند. متأسفانه در فدراسیون بوکس مسائل فنی حرف اول را نمی‌زند، روابط و دست‌های پشت‌پرده حرف اول را می‌زند.

دارنده نشان نقره بازی‌های آسیایی بانکوک در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: ثوری باید بداند انتخاب مربی فاکتورهای زیادی را نیاز دارد، کسی که مربی می‌شود باید کارنامه خوبی داشته باشد، اما متأسفانه در حال حاضر این فاکتورها رعایت نشده است. من شرمنده‌ام از  خانواده بوکس که عضو شورای فنی هستم، اما شورای فنی تصمیم گیرنده نیست و تنها یک نفر تصمیم می‌گیرد! در واقع شورای فنی یعنی کشک! متأسفانه با علی مظاهری و اکبر احدی که از بهترین‌های بوکس ایران هستند خیلی بد برخورد شد. البته این نقشه دست‌های پشت پرده بود که آنها را تخریب کنند تا به اهدافشان برسند. من دیگر علاقه‌ای ندارم در شورای فنی باشم چون رئیس فدراسیون تصمیم‌گیرنده است نه شورای فنی. ما در بوکس ایران بهتر از اکبر احدی و علی مظاهری در بخش مربیگری نداریم، اما متأسفانه در مورد آنها عدالت رعایت نشده است.

دارنده نشان نقره بازی‌های آسیایی هیروشیما در پایان صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: دیگر هیچ علاقه‌ای به بوکس ندارم، با این کارهایی که آقایان انجام میدهند از بوکس زده شده‌ام و به فوتبال روی آورده‌ام و تیم محبوبم استقلال را حمایت می‌کنم، ای کاش افشین داوری به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب می‌شد. متاسفانه آنهایی که به ثوری در انتخابات کمک کردند یکی پس از دیگری برکنار شدند و حالا آنهایی که دشمنان اصلی او بودند به دنبال پست و مقام هستند. من اگر این صحبت‌ها را مطرح می‌کنم به این دلیل است که حتی نیاز به چایی تلخ فدراسیون ندارم و به همین دلیل حقایق را می‌گویم.