مقالات و نوشتار اساتید و صاحب‌نظران درباره غزل در کتابی با عنوان «گزاره‌نمای غزل امروز ایران» منتشر می‌شود. از این رو فراخوان دریافت مقالات منتشر شد.

به گزارش بسیج پرس، گزاره‌نمای غزل امروز ایران منتشر می‌شود.

غزل به عنوان یکی از دیرپاترین گونه‌های شعر پارسی و قالب غالب روزگاران، همواره محل مناظرات و مباحث مختلفی در بقا و فنا، فرصت و محدودیت، سنت و تجدد، شکل و شیوه و… بوده است و در مدت عمر پویای خویش، فضاهای متفاوتی را تجربه کرده است.

پیمان سلیمانی و سعید حیدری ساوجی اعلام کرده‌اند: تلاش داریم به یاری بزرگان و صاحب نظران ادبیات و غزل امروز، این گونه‌ پر‌مخاطب و پرظرفیت را جدا از هرگونه جانب‌داری و تعصب به بررسی و چالش بنشینیم و مصمم هستیم مجموعه‌ای از نظرات حرفه‌ای و مقالات ارسالی را، بدون هیچ دخل و تصرفی، در کتابی با عنوان «گزاره‌نمای غزل امروز ایران »، چاپ و منتشر کنیم. محورهای اصلی این اثر عبارتند از زبان و ساختار در غزل امروز، فرم و ریختارشناسی غزل امروز، شکل  روایت در غزل امروز،  گفتمان انتقادی در غزل امروز، پایایی و پویایی غزل.

آخرین مهلت ارسال آثار ۳۱ مردادماه ۹۸ اعلام شده و علاقه‌مندان می‌توانند مقالات خود را در قالب word و PDF به آدرس‌های زیر ارسال کنید : Mehaloodeha.۹۳@gmail.com و saeidheidari۱۳۶۴@gmail.com ارسال کنند.

منبع:فارس