طولانی ترین سفره افطار با هدف ترویج فرهنگ روزه داری، تکریم از ایتام و کودکان کم برخوردار، تقویت وفاق و همدلی ایرانیان، شنبه 11 خرداد سال جاری در بازار تهران برپا می شود.

مجید طلیمی، مدیر کل روابط عمومی شورای عالی بسیج تجار و فعالان اقتصادی کشور و دبیر برگزاری مراسم، در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری بسیج پرس: در رابطه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: طولانی ترین و بزرگترین سفره افطاری ایتام با حمایت و حضور سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور، شورای عالی بسیج تجار و فعالان اقتصادی کشور، شهرداری ناحیه ۲ و ۳ منطقه ۱۲، کمیته امداد منطقه ۱۲، نیروی انتظامی، به طول بیش از ۲۵۰۰ متر در بازار تهران، حد فاصل سبزه میدان تا چهارراه سیروس با مدیریت هیأت امناء شرق بازار تهران برپا می شود که میزبان بیش از ۲۵۰۰ میهمان و خانواده ایشان خواهیم بود.
وی در خصوص خدمت گزاری به روزه داران ابراز داشت: در سفره پذیرایی افطار، ۱۰ قلم شامل: نان، پنیر، سبزی، خرما، قند، گردو، چای، عدسی، آب معدنی به همراه ظروف ۱بار مصرف و سپس شام قرار می گیرد که از سوی خدمت گزاران به روزه داران عرضه می شود.
دبیر برگزاری مراسم طرح اکرام را دلیل ترویج فرهنگ افطاری دانست و افزود: برپایی سفره افطار و طرح اکرام در بازار تهران به دلیل ترویج فرهنگ افطاری ساده و مردمی بودن این حرکت جهادی است که امیدواریم به یاری خدا همه ساله در این روز و در این محل توسط خیرین برگزار گردد.
همچنین؛ محمد توکلی مدیر مراسم و عضو هیأت رئیسه امناء شرق بازار ضمن قدردانی از حضور مسولان انقلابی شهرداری ناحیه بازار خاطر نشان کرد:
بازاریان در طول انقلاب همواره آغازگر حرکت های انقلابی بودند و برگزاری این مراسم نیز با هدف ترویج فرهنگ روزه‌داری ، ترویج افطاری ساده، دستگیری از نیازمندان و اتحاد و همدلی میان مردم است که امیدواریم به لطف خداوند متعال همه ساله در این زمان و مکان انجام گردد.
محمد توکلی بنیان گذار این امر خیر در پایان با تأکید براینکه برپایی این سفره و میهمانی متعلق به خداوند است، بیان کرد: افراد نیازمند و کم برخوردار در جامعه نیز بسیار است و این امر باید فرهنگ‌سازی شود و ما هم به عنوان یکی از بندگان سعی در ایجاد همدلی و فراهم آوردن شرایطی برای در کنار هم بودن، فارغ از مسائل کاری و فشار اقتصادی نمودیم.

کدخبرنگار: ۳۱۴/۰۴۱