فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان گفت: وحدت و همدلی رمز پیروزی در خرمشهر است که باید همواره سرلوحه آحاد مردم باشد.

به گزارش بسیج پرس، سردار سرتیپ حسن شاهوار پور عصر امروز جمعه در همایش فاتحان خرمشهر و تجمع نیروهای مسلح در مسجد جامع خرمشهر، اظهار کرد: یکی از محورهای حساس عملیات بیت المقدس اتحاد ارتش، سپاه و نیروهای مردمی است و یکی از درس های خرمشهر این است که با در کنار هم بودن، اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

فرمانده سپاه ولی عصر (عج) خوزستان از مقاومت و اطاعت از ولی فقیه به عنوان دیگر درس های حماسه فتح خرمشهر یاد کرد و گفت: از درس های آزادسازی خرمشهر که باید یادآوری شود درس مقاومت و اطاعت از ولی فقیه است و اکنون نیز که رهبری همچون امام راحل با تدبیر هدایت امور را در دست دارند باید از ایشان تبعیت کرد.

وی افزود: از دیگر درس های فتح خرمشهر، درس مقاومت است که باید آموخت این است که نباید در برابر دشمنان تسلیم شد، باید ایمان داشت که ایستادگی در راه خداوند به پیروزی ختم خواهد شد.

سردار شاهوار پور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه خرمشهر و خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرده است، خواستار توجه بیشتر مسئولان شد.

وی در این خصوص بیان کرد: آنچه همه آحاد مردم و مسئولان باید بدانند این است که خوزستان و خرمشهر دین خود را به اسلام ادا کرده است و نقش خرمشهر در نقاط مختلف ایران اسلامی یادآوری می شود و بر همین اساس باید به این شهر توجه بیشتری شود.

وی افزود: خوزستان و خرمشهر مرزدار هستند و به این مرز داری، افتخار می کنند اما با وجود این حس افتخار از همه مسئولان انتظار می رود در مرکز کشور توجه خاصی به این استان داشته باشند.

فرمانده سپاه ولی عصر (عج) خوزستان بر عنایت های رهبری و دولت مردان به خرمشهر تاکید کرد و در ادامه توضیح داد: با توجه به اینکه هنوز زخم های جنگ بر پیکر خرمشهر باقی است و مشکلات جنگ باقی مانده است انتظار توجه بیشتر می رود تا بتوان این مشکلات را مرتفع کرد.

 

منبع:مهر