یکی از اعضای جنبش فتح اعلام کرد، نشست بحرین بر پاپه دشمنی بر ایران برگزار می‌شود و می‌خواهند ایران را به عنوان دشمن اصلی معرفی کنند.

به گزارش بسیج پرس، «عباس زکی» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح اعلام کرد، دلیل برگزاری نشست بحرین به عنوان اولین گام طرح آمریکا موسوم به «معامله قرن» بر پایه دشمنی با ایران است.

عباس زکی در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» تأکید کرد: کنفرانس بحرین بر پایه دشمنی با ایران است؛ آنها می‌خواهند ایران را دشمن اصلی معرفی کنند نه اسرائیل .

این عضو فتح در ادامه گفت، آمریکا و متحدانش آماده اجرایی کردن معامله قرن هستند، باید اختلافات فلسطینی فورا برطرف شود و هر کسی فکر می‌کند ملت فلسطین تسلیم خواهد شد «سیاست» نمی‌داند.

عباس زکی در ادامه تأکید کرد: باید یک استراتژی برای دفاع از آرمان فلسطین، همگام با تغییرات در منطقه اتخاذ شود.

«احمد فواد» معاون دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز به «المیادین» گفت: بخش بزرگ آنچه معامله قرن نامیده می‌شود، اجرایی شده و نشست بحرین قضایای باقی مانده را روشن خواهد کرد.

 فواد ادامه داد، معامله قرن تنها مسأله فلسطین را هدف قرار نداده بلکه هدف آن کل محور مقاومت است؛ فلسطینی‌ها بر رد این طرح اجماع دارند.

وی از سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» درخواست کرد، نامه‌ای به بحرین بفرستند و خواستار عدم برگزای نشست مذکور در این کشور شود.

نشست اقتصادی بحرین به عنوان اولین گام در راستای اجرای طرح موسوم به «معامله قرن» قرار است طی روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیرماه) در منامه برگزار شود.

معامله قرن یا توافق نهایی، طرحی به پیشنهاد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت عربستان، برای پایان منازعه «اسرائیل» با فلسطین و مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی است. در این طرح و مذاکرات بعدی، مسئله آوارگان با «وطن جایگزین» در خارج از فلسطین اشغالی حل و «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی به کشورشان برای همیشه لغو می‌شود.

همچنین بر اساس طرح مذکور، دولت فلسطین در نوار غزه و صرفا در مناطق الف و ب و بخش‌هایی از منطقه ج کرانه باختری تشکیل و وضعیت نهایی قدس و بازگشت آوارگان به مذاکرات بعدی موکول می‌شود و در گام آخر، مذکرات «صلح» میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی آغاز می‌شود.

منبع:فارس