سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش بسیج پرس,میرحمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون، اظهار کرد: در ابتدای جلسه موضوع عضویت در شورای نظارت مرکزی مدارس غیردولتی که باید از کمیسیون آموزش که یک نفر در آن عضو باشد، مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت قرار شد تا میرزاده و ابطحی به عنوان کاندیدا معرفی شوند تا یک نفر برای عضویت در این شورا در صحن علنی انتخاب شود.

وی افزود: در ادامه گزارشی درباره اعمال ماده ۲۳۴ برای مدارس خارج از کشور مورد بررسی قرار گرفت که در این گزارش مشخص شد که مشکلاتی مانند مدارک تحصیلی و تزارنامه‌های مالی در مدارس خارج از کشور وجود دارد.

میرزاده تصریح کرد: در نهایت اعضای کمیسیون متفق‌القول بودند که این موضوع به صحن مجلس ارجاع یابد تا در صورت رأی آوری به قوه قضاییه ارسال شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین وزیر ارتباطات در جلسه امروز کمیسیون آموزش حضور یافت تا به سوال آقای ادیانی درباره اجرای برنامه ششم توسعه در راستای هوشمندسازی مدارس پاسخگو باشد، لذا مقرر شد که به مدت ۳ هفته جلساتی میان وزیر ارتباطات، مسئولان آموزش و پرورش و ۲ نفر از اعضای کمیسیون آموزش به منظور بررسی این امر برگزار شود.

در ادامه نمایندگان عضو در کمیسیون آموزش تقاضای تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد را کردند که طبق درخواست آن‌ها این موضوع یک هفته به تأخیر میفتد البته در نهایت نظر کمیسیون این شد که ما گزارش درخواست را به هیئت رئیسه بفرستیم تا آن‌ها تصمیم بگیرند که این موضوع به صحن علنی بیاید یا خیر.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان