مشتریان بانک سرمایه می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب، به آدرس اینترنتی www.nspay.ir مراجعه کرده و با ثبت پلاک خودرو/ خودروهای خود در سامانه و تعیین یکی از حساب‌هایشان در بانک سرمایه جهت برداشت مستقیم مبالغ عوارض آزادراهی (با تعیین تعداد و سقف مبلغ قابل برداشت روزانه)، از خدمات این سامانه بهره‌مند شوند و عوارض آزادراهی را به روش «برداشت مستقیم» (Direct Debit) پرداخت کنند.

به گزارش بسیج پرس,از روز ۲۸ اسفند سال گذشته، دریافت الکترونیکی عوارض جاده ای در چهار آزادراه اصلی کشور( تهران – قم، تهران – ساوه، کرج – قزوین و قزوین – زنجان) آغاز شد.

به این ترتیب در این چهار آزادراه باجه های دریافت نقدی عوارض غیرفعال و روش پرداخت الکترونیکی جایگزین روش سنتی آن شده است.

ضمن این که براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، تا پایان تیرماه سال جاری پرداخت الکترونیکی عوارض جاده ای در ۱۳ آزاد راه دیگر کشور اجرایی خواهد شد.

روش پرداخت نقدی عوارض جاده ای طی سالیان متوالی مشکلات متعددی را به همراه داشته است؛ از تلف شدن وقت در پشت صف های نسبتا طولانی خودروها گرفته تا مصرف سوخت و درپی آن آلودگی هوا و نیز مصرف کاغذ و همچنین تصادفات در محدوده پرداخت عوارض.

در روش پرداخت الکترونیکی دیگر خبری از ترافیک در ایستگاه پرداخت عوارض نیست و یا اگرهم باشد به نسبت گذشته نخواهد بود. از دست به جیب شدن و پول خرد به همراه داشتن و یا نداشتن هم خبری نیست. رسید کاغذی پرداخت هم وجود ندارد.

فقط کافیست خودرو از ایستگاه عوارضی عبور کند و مالک خودر در مهلت تعیین شده نسبت به پرداخت الکترونیکی آن اقدام کند و یا به روش اتوماتیک که از قبل مشخص شده مبلغ عوارض از حساب بانکی فرد کسر شود.

از شروع به کار طرح پرداخت الکترونیکی عوارض جاده ای، بانک سرمایه در جهت کامل تر شدن سبد خدمات الکترونیکی بانک و همچنین جلب هرچه بیشتر رضایت مشتریانش سرویس نوین پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی را راه اندازی کرده است.

به این ترتیب مشتریان بانک سرمایه می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب، فقط با در اختیار داشتن اطلاعات کارت بانک سرمایه خود شامل شماره کارت، رمز دوم، CVV2  و تاریخ انقضاء به سامانه NSPAY  به آدرس اینترنتی www.nspay.ir  مراجعه کرده و با ثبت پلاک خودرو/ خودروهای خود در سامانه و تعیین یکی از حساب‌هایشان در بانک سرمایه جهت برداشت مستقیم مبالغ عوارض آزادراهی (با تعیین تعداد و سقف مبلغ قابل برداشت روزانه)، از خدمات این سامانه بهره‌مند شوند و عوارض آزادراهی را به روش «برداشت مستقیم» (Direct Debit) پرداخت کنند.