اتفاق بزرگی که در چند وقت اخیر شاهد آن بودیم افزایش قیمت خودرو بوده است. این افزایش قیمت‌ها در سال 97 در بعضی از ماشین‌ها حتی تا 3 برابر بوده است. این موضوع از این جهت نگران‌کننده است که قدرت خرید ما کمتر شده است و شاید به این زودی‌ها دیگر نتوانیم ماشین خودمان را تعویض کنیم.

به گزارش بسیج پرس, اتفاق بزرگی که در چند وقت اخیر شاهد آن بودیم افزایش قیمت خودرو بوده است. این افزایش قیمت‌ها در سال ۹۷ در بعضی از ماشین‌ها حتی تا ۳ برابر بوده است. این موضوع از این جهت نگران‌کننده است که قدرت خرید ما کمتر شده است و شاید به این زودی‌ها دیگر نتوانیم ماشین خودمان را تعویض کنیم. یک نگرانی دیگری که این موضوع دارد و شاید از نگرانی قبلی مهم‌تر باشد این است که موقع تصادف‌ها و بروز خسارت هم ضرر مالی بیشتری نسبت به قبل وارد می‌شود. یعنی اگر پارسال در یک تصادف ۵ میلیون تومان ماشینمان خسارت می‌خورد امسال در همان تصادف بیش از ۱۰ میلیون تومان خسارت مالی وارد می‌شود.

با این اوصاف در درجه اول مراقب باشید تا حد امکان تصادف نکنید؛ اما از آنجایی که حادثه اجتناب‌ناپذیر است و شاید بعضی وقت‌ها شما مقصر نباشید بنابراین علاوه بر احتیاط، باید برای زمان حادثه هم چاره‌ای اندیشید. در ادامه می‌خواهیم بیمه بدنه را به شما معرفی کنیم و ببینیم در این بیمه با پرداخت چقدر حق بیمه می‌توانیم در برابر حوادث، ماشین خود را بیمه کنیم.

بیمه بدنه چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

چیزی که اینجا مهم است این است که آیا قیمت بیمه بدنه  نسبت به خدماتی که ارائه می‌دهد به‌صرفه است و خدمات این بیمه ما را مجاب به خرید می‌کند یا نه. پوشش‌ها و خدماتی که این بیمه ارائه می‌کند عبارت است از:

جبران خسارت ناشی از تصادف (با جسم ثابت و متحرک)
آتش‌سوزی یا انفجار ناشی از حادثه
سرقت کلی خودرو

پس بیمه بدنه در برابر تصادفی که مقصرش شما باشید، سرقت ماشین و آتش‌سوزی و انفجار ناشی از حادثه جبران خسارت می‌کند. بنابراین با داشتن بیمه شخص ثالث و بدنه دیگر لازم نیست نگران تصادف و خسارت باشیم. این ۲ بیمه در برابر تمام خسارت‌ها و تصادف‌ها، چه شما مقصر باشید چه زیان‌دیده، جبران می‌کنند.

فقط در اینجا باید ببینیم که در قبال پرداخت چقدر حق بیمه می‌توانیم این خدمات را دریافت کنیم و بهترین بیمه بدنه خودرو  را بخریم.

استعلام قیمت بیمه بدنه

بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند قیمت‌های مختلفی داشته باشد و مثلاً اختلاف قیمت ارزان ترین بیمه بدنه با گران‌ترین آن می‌تواند تا ۵۰۰ هزار تومان هم باشد. استعلام قیمت گرفتن از بیمه بدنه به‌صورت حضوری و تلفنی به روش سنتی شاید کمی وقت‌گیر باشد و با توجه به مشغله‌های امروز کمی سخت به نظر برسد. روش دیگر برای استعلام قیمت بیمه بدنه استفاده از سامانه بیمیتو است. شما با مراجعه به وب‌سایت یا اپلیکیشن بیمیتو به آدرس Bimito.com می‌توانید مشخصات ماشین خود را وارد کنید و به قیمت و شرایط خرید بیمه بدنه شرکت‌های مختلف دسترسی پیدا کنید. این کار کمتر از ۵ دقیقه زمان می‌برد و روش خوبی برای انتخاب بهترین بیمه بدنه است؛ چراکه می‌توانید شرایط و قیمت بیمه بدنه شرکت‌های مختلف را باهم مقایسه کنید و با توجه به اولویت‌های خود مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید و آنلاین بخرید. بعد از خرید کارشناسان بیمیتو از خودرو شما بازدید می‌کنند و بیمه‌نامه شما را رایگان درب منزلتان می‌فرستند. همین‌الان به وب‌سایت بیمیتو مراجعه کنید و ببینید قیمت بیمه بدنه ماشینتان چقدر است.