جاستین اماش، نماینده جمهوری‌خواه آمریکایی بار دیگر در حساب توییتر خود خواستار استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا شد.

به گزارش بسیج پرس، جاستین اماش، نخستین نماینده جمهوری خواه کنگره که پیشتر خواستار استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شده بود، روز گذشته (دوشنبه) در حساب توییتر خود به دلایلی که دونالد ترامپ باید استیضاح شود اشاره کرد.

وی در حساب توییتر خود نوشت: افرادی که می‌گویند رئیس جمهور آمریکا هیچ جرمی مرتکب نشده و در نتیجه نباید استیضاح شود، این استدلال را بر اساس چند تفکر نادرست دارند.

اماش ادامه داد: آن‌ها معتقدند که او هیچ جرمی مرتکب نشده است. در واقع به دنبال تحقیقات رابرت مولر، جرم‌های زیادی آشکار شد. ترامپ به برخی از این جرم‌ها متهم شد و به برخی دیگر متهم نشد؛ اما در هر حال این جرم‌ها در گزارش مولر آورده شده است.

وی افزود: آن‌ها می‌گویند کارشکنی در اجرای عدالت مستلزم جرمی اساسی است. اما در واقع کارشکنی در اجرای عدالت نیازمند یک جرم نیست. آن‌ها معتقدند رئیس جمهور باید اجازه داشته باشد به هر طریقی به تحقیقاتی که آن را پوچ می‌پندارد، پایان دهد. مهم نیست با چه ادعایی آن تحقیقات را پوچ دانسته است.

جاستین اماش چند روز پیش در حساب توییتر خود ویلیام بار، دادستان کل آمریکا را به تلاش برای فریب افکار عمومی با هدف حفظ جایگاه ترامپ متهم کرد و نوشت گزارش رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نشان می‌دهد ترامپ در اجرای قوانین و عدالت کارشکنی کرده است. وی نخستین نماینده جمهوری خواهی به شمار می‌رود که خواستار استیضاح رئیس جمهور شده است.

به دنبال آن، دونالد ترامپ در حساب توییتر خود جاستین اماش را هدف حملات لفظی قرار داد و نوشت: هرگز هوادار اماش نبودم؛ یک بی‌عرضه کامل که فقط برای مطرح کردن نام خود از طریق بحث، با من و برخی از ایده‌های فوق‌العاده جمهوری‌خواهان مخالفت می‌کند. اگر او واقعا گزارش جانبدارانه مولر را که از سوی ۱۸ دموکرات خشمگین و بیزار از ترامپ تهیه شده، خوانده بود، متوجه می‌شد که این گزارش درباره اینکه تبانی نشده و در نهایت کارشکنی در اجرای عدالت صورت نگرفته، قاطعیت دارد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان