جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) تهران از برگزاری مراسم ویژه سالروز پیروزی شکوهمند عملیات غرور آفرین الی بیت المقدس با حضور فرماندهان ارتش و سپاه،مسئولان لشکری و کشوری در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) خبر داد.

به گزارش بسیج پرس، سرهنگ علی رضا حیدرنیا، با تبریک سوم خرداد ماه سال ۶۱، سالروز عملیات غرور آفرین الی بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر، گفت: پس از قریب سه هفته تلاش و مجاهدت رزمندگان و فرزندان غیور کشورمان با عملیاتی که با فرماندهی مشترک ارتش و سپاه صورت گرفت، خرمشهر آزاد شد.

وی افزود: چهارشنبه یکم خرداد ماه همایش مردمی گرامیداشت عملیات الی بیت المقدس با پشتیبانی دستگاه های اجرایی ، سپاه، ارتش و … از ساعت ۳۰/۱۷ تا اذان مغرب و افطار در مصلی بزرگ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می شود.

حیدرنیا، گفت: برای نخستین بار است که چنین برنامه ای در فضای معنوی ماه مبارک رمضان و در حرم مقدس سیدالکریم با حضور فرماندهان عالی رتبه سپاه و ارتش، نیروی انتظامی مسئولان لشکری و کشوری برگزار می شود. وی با اشاره به تدارک پذیرایی افطار بیش از ۵۰۰۰ نفر، از آحاد مردم دعوت کرد در این مراسم با شکوه شرکت کنند.

جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران در ادامه اظهار داشت: اجرای مدیحه ثرایی مداحان اهل بیت در دوران دفاع مقدس، سخنرانی مقامات عالی رتبه ارتش و سپاه، تجلیل از خانواده های معظم شهدای عملیات الی بیت المقدس را از دیگر برنامه های این مراسم عنوان کرد وافزود: باب شهادت تنگ و باریک می شود اما هیچگاه بسته نمی شود، لذا امسال از خانواده دو شهید که در عملیات بیت المقدس شرکت داشته و حماسه آفریده اند و پس از حدود سه دهه در جبهه دفاع از حریم آل الله به شهادت رسیده اند تجلیل خواهد شد.

سرهنگ علی رضا حیدرنیا، هدف از برگزاری این همایش را نمایش وحدت و اقتدار نیروهای مسلح عنوان کرد و گفت:با توجه به هجمه هایی که در راس آن اقدامات آمریکا علیه کشورمان صورت می گیرد، حضور حداکثری نیروهای ارتشی، سپاهی، انتظامی، بسیجی و مردم به فرماندهی مقام عظمای ولایت همبستگی و اتحاد نیروهای مسلح را به رخ دشمنان خواهد کشید و پاسخ دندان شکنی به حرکت های مذبوحانه استکبار خواهد بود.