دبیرکل فدراسیون دو و میدانی با اشاره به حمایت های فدراسیون از مربیان داخلی ضمن شرح حمایت های صورت گرفته از آنها اعلام کرد درب های فدراسیون به روی تمام فعالان دو و میدانی برای رفع مشکلات‌شان باز است.

به گزارش بسیج پرس, هاشم صیامی دبیرکل فدراسیون دو و میدانی پیرامون اتفاقات اخیر دو و میدانی ایران در خصوص برخی اعتراضات مربیان داخلی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون اظهار داشت: آنچه مسلّم است حمایت از مربیان داخلی یکی از مهمترین محورهای کاری فدراسیون دو و میدانی بوده و این موضوع از ۴ سال گذشته جزو مهمترین برنامه‌های اجرایی فدراسیون بوده است. حضور مربیان ورزشکاران پایه به صورت گسترده از نقاط مختلف کشور در اردوهای تیم‌های پایه نوجوانان و جوانان و حتی بزرگسالان و اعزام بیش از ۳۰ مربی پایه شهرستانی به مسابقات قهرمانی آسیا در رده‌های مختلف طی ۴ سال گذشته، برگزاری دوره های مختلف بین المللی و داخلی برای ارتقای دانش آنها، نشان از اهمیت جایگاه مربیان داخلی است.

وی افزود: با تغییر رویکرد فدراسیون به سمت پاداش محوری، مربیان داخلی مورد توجه جدی قرار گرفته و امروز تمام مربیانی که شاگردان تحت آموزش آنها به مدال در مسابقات قهرمانی آسیا رسیده اند، پاداش خود را دریافت کرده و یا دریافت خواهند کرد. به عنوان مثال در مسابقات نوجوانان آسیا(هنگ کنگ ۲۰۱۹) ۵ مربی ای که شاگردان آنها موفق به کسب مدال شدند مشمول دریافت پاداش هایی که از پیش برای آنها در سازمان تیم‌های ملی تصویب شده بود خواهند شد. در جریان گردهمایی خانواده بزرگ دو ومیدانی ایران نزدیک به دو میلیارد و پانصد میلیون ریال پاداش از مجموع ۵ میلیارد ریال پاداش که برای تجلیل از افتخارآفرینانی که در سال ۹۷ در نظر گفته شده بود به مربیان اختصاص یافت.

صیامی تأکید کرد: اعزام بیش از ۳۰ مربی رده های پایه از سراسر کشور به مسابقات برون مرزی، برگزاری ۲ کلاس بین المللی سطح یک آسیا و تخصیص حقوق ماهانه متناسب با عملکرد و وضعیت ورزشکاران از دیگر اقدامات فدراسیون دو و میدانی در راه حمایت و رشد مربیان داخلی بوده است.

دبیرکل فدراسیون دو و میدانی در خصوص مقایسه برخی از مربیان داخلی با شرایط مربیان خارجی تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص کشور در حوزه اقتصادی و ارزی، قطعاً فدراسیون دو و میدانی شرایط ویژه ای برای جذب و همکاری مربیان خارجی دارد که میزان و نحوه پرداخت آن به هیچ وجه با مربیان داخلی نمی تواند مورد مقایسه قرار بگیرد. به عنوان مثال در توضیح تفاوت نحوه پرداخت دستمزد بین مربیان داخلی و خارجی این تمایز بزرگ وجود دارد که مربیان داخلی شامل دریافت پاداش ویژه قهرمانی می شوند و یکی از مربیان موفق، پر تلاش و شایسته در سال ۹۷ یک میلیارد ریال پاداش  به جز دستمزد ماهانه به خود اختصاص داد در حالی که این شرایط شامل حال مربیان خارجی نمی شود.

صیامی با اشاره به حضور مربیان فعال و شایسته دو و میدانی ایران در تصمیم گیری های مهم فدراسیون در حوزه فنی گفت:  توجه فدراسیون دو و میدانی به مربیان داخلی و اعتقاد فنی به آنها تا حدی بوده است که از مربیان فعال و شایسته ای که هم اکنون در پیست ها مشغول به آماده سازی ورزشکاران هستند دعوت شده تا در قالب سازمان تیم های ملی فدراسیون در تصمیمات کلان و اجرایی دو و میدانی کشور صاحب نظر باشند. این موضوع کمک بسیاری کرده است تا تصمیمات کلان و اجرایی دو و میدانی کشور با نظر مستقیم مربیانی باشد که در پیست ها فعال بوده و از وضعیت ورزشکاران مطلع هستند.

وی در ادامه افزود: فدراسیون دو و میدانی در سال گذشته و سال جاری تمام تلاش خود را کرده تا در چارچوب سیاست های موجود با در نظر گرفتن منافع کل خانواده دو و میدانی، منابع مالی و شرایط حاکم بر جامعه، بیشترین حمایت را از مربیان داخلی داشته باشد. پرداخت حقوقی معال ۳۰۰میلیون ریال ماهانه، پرداخت ۲ میلیارد و پانصد میلیون ریال به عنوان پاداش، اعزام بیش از ۳۰ مربی در رده های مختلف از سراسر کشور و برگزاری دوره های بین المللی دانش افزایی، بخشی از اقدامات فدراسیون دو و میدانی در راستای حمایت از مربیان داخلی بوده است.

صیامی در پایان گفت و گویش اظهار داشت: فدراسیون دو و میدانی اعلام می‌دارد همواره در پی برقراری تعامل و رفع مشکلات ورزشکاران در چارچوب اختیارات و توانایی های خود داشته و دارد. ما معتقدیم محل رفع مشکلات و گفت و گو در خصوص تنش ها و نیازهای موجود، فدراسیون دو و میدانی می باشد و مسائل می بایست در دل خانواده حل شود و اگر این مسائل به بیرون انتقاد داده شود کار فدراسیون و ورزشکاران برای حل مشکلات سخت و دشوار خواهد شد. درب های فدراسیون دو و میدانی همواره به روی ورزشکاران، مربیان، داوران و همه دست اندرکاران دو و میدانی ایران برای حل مشکلات باز بوده و هست تا در چارچوب قوانین و دستورالعمل ها و شرایط فدراسیون به نیازها رسیدگی شود.