بیش از ۲۰۰ تن در مقابل کاخ سفید و در اعتراض به تصرف سفارت ونزوئلا توسط مقام‌های آمریکایی و دستگیری چهار فعال که در این ساختمان اقامت داشتند، دست به تجمع زدند

به گزارش بسیج پرس، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، معترضان در ابتدا در مقابل سفارت ونزوئلا تجمع کردند و سپس به سمت کاخ سفید رفتند و در آنجا چند تن از معترضان تاکید کردند که اقدام دولت آمریکا در تصرف سفارت ونزوئلا در آمریکا نقض تمامیت ارضی یک کشور و قوانین بین‌الملل است و تمامی ساختمان‌های دیپلماتیک در سراسر جهان از جمله آمریکا را در معرض خطر قرار می‌دهد.

آدریان پاین، یکی از چهار فعال دستگیر شده که روز جمعه آزاد شد، گفت: ما امروز در مقابل کاخ سفید تجمع کردیم تا به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا این را بگوییم که بدانند ما این نبرد را کنار نمی‌گذاریم.

وی ادامه داد: ما دیگر نمی‌توانیم در سفارت باشیم چون به ما حکم تخلیه دادند اما به نبرد خود با تمام قوا ادامه می‌دهیم تا به مطمئن شویم که آمریکا دست به یک کودتای دیگر در آمریکای لاتین نمی‌زند.

حدود ۲۰ مأمور پلیس در محل سفارت ونزوئلا حضور دارند و آن را با موانعی بسته‌اند.

این راهپیمایی و تجمع اعتراضی در صلح و آرامش کامل برگزار شد.

کوین زیس، یکی دیگر از فعالان بازداشتی که او هم روز جمعه آزاد شد، گفت که اگرچه حفاظت از سفارت ونزوئلا پایان یافته اما کمپین برای متوقف کردن کودتای آمریکایی در ونزوئلا و امپریالیسم ایالات متحده تازه آغاز شده است.

 

منبع:ایسنا