سروش احمدی نماینده وزن 63- کیلوگرم تیم ملی تکواندو مردان کشورمان در بازی بسیار حساس، تاثیر گذار و سرنوشت ساز برای تکواندوی ایران امشب به مصاف نماینده چین خواهد رفت.

به گزارش بسیج پرس,بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ از روز چهارشنبه – ۲۵ اردیبهشت‌ماه با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور به میزبانی “منچستر” انگلیس آغاز و امروز (یکشنبه – ۲۹ اردیبهشت‌ماه) به پایان خواهد رسید. امروز (یکشنبه) و در آخرین روز این رقابت‌ها، تیم ملی تکواندو کشورمان برای اینکه امیدوار به کسب سکوی سوم بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان شود، باید چشم انتظار کسب مدال طلای سروش احمدی نماینده وزن ۶۳- کیلوگرم تیم ملی مردان کشورمان باشد، اما طلای احمدی پایان ماجرا نیست و باید چشم انتظار باشیم تا پایان آخرین روز از این رقابت‌ها ایتالیایی‌ها، آذربایجانی‌ها و روس‌ها موفق به کسب مدال نشوند. احمدی در صورت برتری برابر «شوای ژائو» دارنده نشان طلای المپیک ۲۰۱۶ از چین، می‌تواند صعود چند پله‌ای را برای تیم ایران داشته باشد.

لازم به یادآوری است، مهلا مومن زاده تکواندوکار وزن ۴۶- کیلوگرم کشورمان در فینال مسابقات جهانی با شکست مقابل نماینده کره جنوبی مدال نقره این رقابت‌ها را از آن خود کرد و در بخش مردان نیز آرمین هادی پور نماینده وزن ۵۴- کیلوگرم تیم ملی تکواندو کشورمان در مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی منچستر با شکست مقابل حریف روسی خود به مدال برنز این رقابت‌ها بسنده کرد.

ایلدا ولی نژاد، پریسا جوادی، اکرم خدابنده، کیمیا همتی و ناهید کیانی از دور مسابقات حذف شدند و تنها مهلا مؤمن زاده با کسب نشان نقره روی سکوی نایب قهرمانی جهان ایستاد. هدایت تیم زنان برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی به عنوان مربیان است.

تیم ملی مردان کشورمان نیز با ترکیب هشت ملی پوش قرار بود در این رقابت‌ها حضور پیدا کند اما سیدمیرهاشم موسوی و عرفان ناظمی به دلیل عدم صدور روادید شانس حضور در این رقابت ها را از دست دادند، محمد حسن پلنگ افکن، امیرمحمد بخشی و مهران برخورداری و سجاد مردانی نیز از دور مسابقات حذف شدند.

هدایت تیم ملی مردان برعهده فریبرز عسکری است، وحید عبدالهی و بسحاق نیز به عنوان دیگر مربیان کنار وی فعالیت می‌کنند.