آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری چهل با حضور جانشین و جمعی از کارکنان سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ و مدیران آموزش و پرورش منطقه 13 در سالن همایش شهدای هفتم تیر مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی واقع در سرچشمه تهران برگزار شد.

به گزارش بسیج پرس؛ جشنواره فرهنگی هنری چهل با حضور بیش از ۵۰۰ شرکت کننده اعم از دانش آموزان و عموم مردم به همت ناحیه مقاومت بسیج کمیل و با مشارکت اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۳ تهران از بهمن ماه ۱۳۹۷ بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

اختتامیه جشنواره “چهل” شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ با حضور تنی چند از فرماندهان ارشد سپاه تهران و همچنین عده کثیری از شرکت کنندگان در مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی با اجرای برنامه های متنوع اعم از سخنرانی فرماندهان سپاه تهران ، اجرای موسیقی ، همخوانی گروه سرود و تواشیح محمدرسول الله(ص) ، پخش چندین آثار برتر و تقدیر از برگزیدگان نمونه جشنواره انجام شد.

در ادامه خبرنگار بسیج پرس در حاشیه این مراسم  به طور جداگانه با چند تن از مسئولان و متولیان این جشنواره گفتگو داشت که به شرح ذیل است:

سردار سیروس صابری جانشین فرمانده سپاه تهران بزرگ در مصاحبه اختصاصی با بسیج پرس گفت: ما خدا را شاکریم که وارد چهل و یکمین سال دوم انقلاب شده ایم و این عزیزان هنرمند حاضر در این جشنواره بسیار زحمت کشیده اند و این چهل سال را با زبان هنر به نوعی به تصویر ، شعر و به شکل های دیگر روایت کرده اند و این کار بسیار عمل زیبایی بود و بنده بسیار لذت بردم زیرا این نمایشگاهی که الان مشاهده کردم کاری نو بود.

سردار صابری گفت: به هر حال ما در این سال ها فراز و نشیب بسیار داشته ایم و دشمنی ها کم نبوده و همانطور که گفتم خدا را شکر که وارد چهل سال دوم انقلاب شده ایم.

وی افزود: اما این  سال های طلایی هنوز باید به شکل های مختلف و نو به جوانان گفته شود تا نسل جدید با این دوران آشنا شود تا بتوانند دلایل و عوامل این پیروزی را بشناسند.

جانشین فرمانده سپاه تهران بزرگ در رابطه با اقدامات اخیردشمنان بخصوص آمریکا علیه ایران ، گفت: ما نگرانی در مورد صحبت های ترامپ نداریم زیرا ما تجربیات مختلفی در این چهل سال داشته ایم ، چرا که هر نوع تهدیدی که می توانستند علیه این مردم به کار برده اند اما مردم آن را با موفقیت پشت سر گذاشتند و این نوع عملکرد دشمنان موضوع جدیدی نیست.

وی تصریح کرد: دشمنان باره ما را با تهدید نظامی ، محاصره اقتصادی ، شبیخون و تهاجم فرهنگی و به شکل های مختلف مورد حمله قرار داده اند و اکنون مسئوله تازه ای رخ نداده است و ما بحمدالله به پشتوانه این ملت و مقام معظم رهبری هیچگونه نگرانی ای نداریم.

 

سردار دینی معاون هماهنگ کننده سپاه تهران بزرگ نیز در گفتگو با بسیج پرس پیرامون نحوه و هدف برگزاری جشنواره چهل اظهار داشت: ما در عرصه هنر قدرمند هستیم اما متاسفانه نتوانستیم خودمان را به خوبی نشان دهیم و عملکرد ، مدارک و مستنداتمان را به نحو مطلوب ارائه دهیم.

دینی ادامه داد: جوانان ما بسیار با استعدادند و باید در این مکان های نیمه حرفه ای خود را محک بزنند تا بتوانند در مجامع بالاتر و بین المللی به خوبی دیده شوند.

وی افزود: با این که بنده در آخرین لحظات مراسم رسیده ام اما به خوبی مشاهده کردم که ما چقدر جوانان مستعدی داریم و مطمئنم که اگر یک بار دیگر اثرات جمع آوری شود بسیار بهتر و با کیفیت تر از این خواهد بود و انشالله که ما بتوانیم از این استعدادها و هنرها در راستای موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده کنیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه تهران بزرگ در خصوص اوضاع منطقه و موضع دشمنان در برابر ایران اسلامی گفت: بنده به عنوان یک شهروند نه به عنوان شخصی که کوچکترین مسئولیت را در جامعه دارم با افتخار می گویم که هر وقت ما با اقتدار ، قوت و انسجام ایستادیم ، دشمنان عقب نشینی کردند.

وی تصریح کرد: شما می بینید که ما هنوز اقدامی نکرده ایم و فقط گفته ایم که دیگر می خواهیم روی پای خود بایستیم ، دشمنان چه واکنشی نشان می دهند ، دنیا به ما نیاز دارد و اینطور نیست که دنیا با ما کاری نداشته باشد و همه چیز سیر برعکس پیدا کرده است و این ادامه خواهد داشت و تا زمانی که ما خودمان خدایی ناکرده بی تدبیری نکنیم ، دشمنان قادر به شکست ما نخواهند بود.

سردار دینی اظهار داشت: امروز می بینید دشمنی که ادعای جنگ و قدرت را سر می داد عقب نشینی کرده است کما اینکه ترامپ در سخنان اخیر خود گفت (جنگ با ایران برنامه ما نیست ، رسانه ها و دیگران شیطنت می کنند)

سردار حسین دینی در پایان اذعان داشت: این موضوع نشان می دهد که ما نباید با توپ پفکی خالی کسی فریب بخوریم ، چرا که هشت سال جنگ ما نشان داد که تمام دنیا در مقابل ما ایستادند اما در نهایت پیروزی از آن ما شد و من شک ندارم که اگر ما مانند زمان جنگ تحمیلی ظاهر شویم انشالله پیروز و موفق خواهیم بود.

 

پاسدار حسن زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کمیل و متولی برگزاری جشنواره فرهنگی هنری چهل در گفتگو با بسیج پرس ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان گفت: اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری چهل به مناسبت چهل ساله اول انقلاب در بهمن سال ۱۳۹۷ آغاز و آثار در هفت رشته هنری از شرکت کنندگان دریافت شد.

وی افزود: هسته اولیه این فکر در منطقه ۱۳ تهران شکل گرفت و در همین راستا نهادها و دستگاه های منطقه گرد هم آمدند و عزیزان سپاه تهران بزرگ نیز معین و مساعدت لازم را داشتند و به لطف الهی آثاری که ما دریافت کردیم در سطح کشور هم درخشید.

حسن زاده گفت: تا جایی که به بنده گزارش رسیده حدود ۵۰۰ اثر به جشنواره ارسال شده و امروز به برکت ایام ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن مجتبی(ع) مراسم اختتامیه این جشنواره برگزار شده است.

وی ادامه داد: جشنواره فرهنگی هنری چهل با هدف به تصویر کشیدن و ماندگاری دستاوردهای چهل سال اول انقلاب طراحی شده است زیرا قائده هنر ابزاریست ماندگار ، رسا و گویا برای مردم ، مخصوصاً برای نسل فعلی و آتی ، لذا این موضوع بهترین قالبی بود که مد نظرمان آمد تا بتوانیم این دستاوردها را در قالب این آثار تدوین و تنظیم کنیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کمیل در انتها گفت: این جشنواره سبب شد که این هنرمندان بیایند و مشارکت کنند و این آثار را تولید و به عنوان یک گنجینه از دستاوردهای چهل سال اول انقلاب به نسل آینده منتقل کنند.

 

دکتر حسینی مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۳ تهران در مصاحبه با بسیج پرس گفت: این جشنواره اولین جشنواره یادبود چلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بود و با توجه به اینکه تجربه اول ما بود اما برنامه ریزی های بسیار خوبی انجام شده بود و ما شاهد حضور بسیار خوب و گرم عموم مردم و بخصوص دانش آموزان در سطوح مختلف بودیم.

وی در ادامه گفت: به نظر می رسد انشالله بعد از جمع بندی های درست و برنامه ریزی های دقیق برای برنامه های بعدی شاهد بهبود بیشتر کیفیت و کمیت برگزاری جشنواره باشیم و به نظر بنده اگر چنانچه اهداف بلند مدتی را برای این جشنواره در نظر بگیریم دستاوردهای خوبی را خواهیم داشت و شاهد آثار بسیار متعالی و بهتری در آینده از دانش آموزان و عموم مردم در هنرهای مختلف باشیم.

 

 

 

 

  

 

 

 

  • نویسنده : فرامرز بابازاده