دو کتاب «راز مرگ سینه‌سرخ» و «آیا تو هم راز داری» از سوی انتشارات فنی ایران منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس، تفکیک و شناسایی رازهای خوب و رازهایی که کودکان باید برای بزرگترها فاش کنند، موضوعی است که یک نویسنده حوزه کودک در اثر خود تحت عنوان «آیا تو هم رازی داری؟» به آن پرداخته است.

جنیفر مور مالینو در اثر خود به کودکان تفکیک رازهای خوب و بد را آموزش می‌دهد. براین اساس کودکان با مطالعه‌ی این کتاب ضمن تشویق به برقراری ارتباط، می‌آموزند باید توانایی‌هایی را برای کسب امنیت پرورش دهند. همچنین کتاب اشاره دارد که تشخیص داده‌ها مسأله‌ای است که والدین نیز باید در آموزش آن سهیم باشند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «آیا فکر می‌کنی اگر کسی از تو بخواهد راز بدی را پیش خودت نگه داری، کار درستی کرده است؟ البته که کار درستی نیست! اشتباه است که کسی کار غلطی انجام دهد و از تو بخواهد آن را مثل یک راز پیش خودت نگه داری.»

لادن مقیمی اسکویی ترجمه این کتاب را برعهده داشته است.

«آیا تو هم رازی داری؟» که مناسب گروه سنی ۵ سال به بالا است، با قیمت ۱۴ هزارتومن منتشر شده است.

رمان «راز مرگ سینه سرخ» با تکیه بر آثار سو آلودگی‌های زیست محیطی، داستان دوستی پسری نوجوان با یک سینه سرخ را روایت می‌کند.

پسری به نام تونی برای یک سینه سرخ لانه درست می‌کند اما چندی بعد سینه سرخ می‌میرد. تونی تلاش می‌کند علت مرگ پرنده را پیدا کند. او سرانجام پس از حوادث بسیار، با کمک یکی از دوستانش درمی‌یابد که دلیل اصلی این اتفاق چیست.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «وقتی سینه سرخ آخرین تخم را گذاشت، شهردار تلفنی از تونی پرسید که بعد از این چه اتفاقی می‌افتد. تونی گفت که حالا دوره‌ی خوابیدن سینه‌سرخ ماده روی تخم‌ها شروع می‌شود. در این مدت هر دو پرنده تغییر رفتار می‌دهند و شروع کرد به دادن توضیحات بیشتر که شهردار گوشی را گذاشت. صبح روز بعد برنامه‌ی ساعت سینه سرخ با خبر شهردارجو شروع شد.»

این کتاب که برگزیده‌ی شورای کتاب کودک است توسط جین کریگهد جورج نوشته شده است و لیلا شمس زاده امیری آن را ترجمه کرده است.

«راز مرگ سینه سرخ» که برای دومین بار وارد بازار کتاب شده است، ۲۲ هزار تومان قیمت دارد.

  • منبع خبر : مهر